Joe Biden ja Pfizeri tegevjuht Albert Bourla 10.06.2021. Foto: Scanpix

Ühe maailma suurima ravimiettevõte Pfizeri tegevjuht rääkis uudistekanalile ABC antud intervjuus, et normaalne elu tuleb aasta jooksul küll tagasi, aga ainult nende jaoks, kes alluvad regulaarsele Covid-19 vaktsiinisunnile.

ABC This Week with George Stephanapoulos (ABC nädal George Stephanapoulosega) jutusaates küsiti Pfizeri tegevjuhi Albert Bourla käest, mis ajaks ta ennustab pandeemia lõppu?

"Ma arvan, et aasta jooksul me oleme võimelised normaalse elu juurde tagasi pöörduma," arvas Bourla. Samas selgitas ta, et tema mõte kehtib ainult nende inimeste kohta, kes on valmis tarvitama regulaarseid võimendavaid vaktsiinisüste, vahendab Summit News.

"Ma arvan, et uued [Covid-19] variandid jätkavad ilmnemist," lisas ravimiettevõtte juht. "Ma arvan, et põhimõtteliselt tähendab see, et me ei ole võimelised elama oma elu ilma vaktsineerimisteta."

Tema sõnul on uute variantide tõttu kõige tõenäolisemaks lahenduseks igaaastased lisavaktsineerimised. 

Pfizeri tegevjuhi kommentaarid on kõnekad kontekstis, et USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) on seni võimendavad vaktsiinisüstid heaks kiitnud vaid vanemate ning "kõrge riskiga" inimeste tarbeks.

Teise mRNA Covid-19 vaktsiini tootja Moderna tegevjuht Stephane Bancel rääkis möödunud nädalal, et normaalne elu saabub tagasi aasta jooksul ja isegi nooremad inimesed vajavad võimendavaid vaktsiinisüste vähemalt iga kolme aasta järel. 

Mõlema ravimitööstuse ülemuse sõnad osutavad, kuidas teatud seltskond soovib kahetasandilist ühiskonda – suhteliselt normaalne elu tuleb tagasi ainult nende jaoks, kes alluvad vaktsiinirežiimile.

Inimesed, kes ei lepi vakstiinisunniga, ei saa reisida, nende töövõimalused on piiratud ja nad ei pääse ligi isegi elementaarsele meelelahutusele. Selliste inimeste jaoks tahetakse piirangud teha igaveseks.

Toimetas Karol Kallas