Piiskop Philippe Jourdan. Foto: Katoliku Kirik, katoliku.ee

Eesti katoliku kiriku piiskopi Philippe Jourdani sõnul ei ole hoolimata sellest, et paavst Franciscus avaldas värskes dokumentaalis toetust geide tsiviilpartnerlustele, kiriku õpetuses siiski midagi muutunud. Jourdan viitab selle tõestuseks paavsti kaks nädalat tagasi välja antud entsüklikale.

"Viimastel päevadel on tekitanud palju müra nii Eesti kui ka rahvusvahelises ajakirjanduses paavst Franciscuse sõnad, mida ta on väljendanud dokumentaalfilmis  Francesco. Film esilinastus Rooma filmifestivalil hiljuti, aga on valminud mõned kuud tagasi," kirjutas piiskop.

"Kuna Paavst andis välja kaks nädalat tagasi pika entsüklika (paavstliku ringkirja) Omnes fratres, kus ta käsitleb 113 leheküljel ja ligi 300 peatükis inimestevaheliste suhete, ühiskonna korralduse ja perekonna seotud küsimusi, siis kõik, kes seda dokumenti loevad, näevad, et ei ole mitte mingeid muudatusi Kiriku õpetuses seoses abielumõiste ja abielu reguleerivate seaduste kohta, kaasa arvatud nn. "partnerluse seaduste" kohta," sõnas Jourdan.

"Paavst Franciscuse sõnade tähendust sellest filmist tuleb otsida mujalt, tema inimlikkuses ja hingehoidlikkuses, mis teevad, et ta ulatab käe nendele, kes tunnevad ennast Kiriku ja ühiskonna poolt väljatõrjutuna ning ta palub anda igaühele elementaarseid õigusi ja austust, mida iga inimene kui Jumala laps väärib," märkis piiskop.

Toimetas Jaanus Vogelberg