MÉM Cafe. Foto: MÉM Cafe Facebook'i leht

Kuna koroonapiirangute eiramisega kuulsust kogunud Tallinna söögikoht MÉM Cafe jätkuvalt ei allu riigi korraldustele vaktsiiniapartheidi kehtestamise osas, palub politsei terviseametil kaaluda ettevõtte majandustegevuse piiramist. Varasemalt on ettevõttele määratud sunniraha juba 9500 euro ulatuses, vahendab Postimees.

Esimest korda tuvastas politsei 17. novembril, et MÉM Cafe ei küsi klientidelt koroonapasse ning ettevõttele määrati sunniraha. Selle käigus läks kohviku ees rüseluseks kohviku pidaja Elvis Braueri ja politseinike vahel.

Minu pere peab kohvikut. VÕIM – meie turvalisuse huvides.Janno Tobi Riido Küttim

Posted by Elvis Brauer on Wednesday, November 17, 2021

18. novembril avaldati sotsiaalmeedias video selle kohta, kuidas politsei käis taaskord kohvikus koroonapiirangute täitmist kontrollimas. Elvis Brauer kommenteeris seda vahejuhtumist oma sotsiaalmeediapostituses järgnevalt: "Täna siis. Tuldi jälle 10kesi töötajaid ja kliente terroriseerima. Trahv 5000 EUR. Maja hirmutati tühjaks." Seega määrati ettevõttele taas sunniraha otsus, mis Põhja prefektuuri sõnul küündis nüüd kokku juba 9500 euroni.

Jälle kohal apartheidirežiimi jõustajad. Suurte jõududega. Müts maha, Elvis Brauer – pidage vastu! Kõik teised mõelgu…

Posted by Varro Vooglaid on Thursday, November 18, 2021

Esmaspäeval kinnitas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Annika Maksimov BNS-ile, et politsei on praeguseks käinud MÉM Cafes juba neli korda ja tuvastanud igal korral, et seal ei järgita valitsuse kehtestatud piiranguid, mille kohaselt on ettevõtetel kohustus oma klientidelt küsida Covid-tõendeid, neid ka korrektselt kontrollida ning tuvastada isikusamasus.

"Kuna ka pärast mitmeid sunniraha määramisi ei ole kohvik oma käitumist muutnud, edastasime ettekirjutuse koos sunniraha protokollidega terviseametile, palvega kaaluda ettevõtte majandustegevuse piiramist," lisas Maksimov.

Varasemalt on terviseamet rakendanud majandustegevuse piiramist Sparta spordiklubi suhtes, kus samuti ei küsitud klientidelt koroonapasse.

Toimetas Martin Vaher