Poola märulipolitsei võttis Lublini linnas korraldatud homoparaadi vastase protesti laialiajamiseks kasutusele jõuvõtted, veekahurid ja pisargaasi. Ligi 30 protestijat võeti ka vahi alla. Politsei agressiivset käitumist kiidab aga Sorose poolt 100 miljoni dollariga rahastatud “inimõiguste” organisatsioon Human Rights Watch, kelle sõnul peaks “politsei käitumine Lublinis olema eeskujuks kõikidele Poola ametivõimudele”.

Kokkupõrge märulipolitsei ja homoparaadi vastaste meeleavaldajate vahel leidis aset 28. septembril konservatiivses Ida-Poola Lublini linnas juba teist aastat korraldatud Equality March’il (Võrdsuse marsil).

Lublini linnapea küll algselt keelas homoparaadi korraldamise turvakaalutlustel, kuid apellatsioonikohtu kaudu õnnestus homoaktivistidel selleks siiski luba saada.

Paraadile ilmus sadu seksuaalvähemuste esindajaid ja LGBT-liikumise toetajaid, kes suudlesid avalikult, kandsid vikerkaarelippe ja silte loosungitega nagu “Armastus on armastus”. Väidetavalt loobiti mõningaid neist ka munadega.

Vastuprotestijatel oli aga kaasas näiteks plakat, mis võrdles homoseksuaalsust pedofiiliaga ning plakat, millel oli kujutatud kahte alasti meest koos tekstiga: “Sellised inimesed tahavad teie lapsi õpetada. Peatage nad.” Kui ligi 200 vastuprotestijat, kelledest paljud hoidsid käes ka Roosipärja palvehelmeid, üritasid homoparaadi tõkestada, võttis kohalik märulipolitsei kasutusele nii jõuvõtted kui ka veekahurid ja pisargaasi. Ligi kolmkümmend homoparaadi vastu meelt avaldanud inimest võeti ka vahi alla. Mullu tuli homoparaadi vastu tuli Lublinis tänavatele koguni pea 4000 meeleavaldajat.

Enne kui homoaktivistid hakkasid mullu konservatiivsetes linnades seksuaalvähemuste paraade korraldama, oli Poolas aset leidnud vaid käputäis selliseid üritusi. 2017. aastal korraldati Poolas seitse, 2018. aastal juba 15 ning tänavu hetkeseisuga koguni 25 LGBT-paraadi.

Homoliikumine on muutunud üheks lähenevate valimiste peateemaks

Seega annavad taolised üritused märku Poolas üha agressiivsemalt esile kerkivast ja kanda kinnitavast homoõiguste liikumisest. Konservatiivne võimupartei Õigus ja Õiglus näeb aga seda selge ohuna konservatiivse ja katoliikliku Poola väärtustele ja traditsioonidele ning on muutnud vastuseisu homoideoloogia jõulisele pealetungile üheks lähenevate Poola parlamendivalimiste peateemaks.

Peaministri nõunik Jaroslaw Kaczynski on kutsunud inimesi avalikult sellele homoparaadide “rändtsirkusele” vastu astuma, nimetades seda “tõsiseks ohuks Poola riigile”. Ligikaudu 30 linna ja kohalikku omavalitsust on kuulutanud end tänavu ka “LGBT-vabadeks tsoonideks” ning Lublinis jagas valitsuse esindaja Przemysław Czarnek väidetavalt koguni medaleid kohalikele poliitikutele, kes hääletasid oma kohaliku omavalitsuse “LGBT-vabaks” kuulutamise poolt.

Parteiametnike sõnul ei ole nad aga homoseksuaalide vastu, nad lihtsalt ei poolda homopropaganda levitamist avalikus sfääris. Samuti ei võeta omaks süüdistusi homofoobias, kuna poliitikutena tegutsevad nad kõiges vastavalt Poola konservatiivsele avalikule arvamusele.

Augustis uuringufirma Ipsos poolt läbi viidud küsitluse kohaselt hindasid poolakad LGBT-liikumist üheks suurimaks ohuks oma riigile, millest tõsisemaks peeti ainult kliimamuutust.

Vahetult enne 13. oktoobril aset leidvaid üleriigilisi valimisi hoiab erakond Õigus ja Õiglus viimaste küsitluste kohaselt juba mitme kuu vältel enda käes üle 40 protsendilise toetusega üsnagi turvalist liidripositsiooni.

Politsei väitel meeleavaldajad viga ei saanud

Politsei väitel ei saanud vaatamata veekahurite, pipragaasi ja jõuvõtete kasutamisele siiski ükski meeleavaldajatest viga. Küll aga piserdati protestijaid värvilise vedelikuga, et politseil oleks neid lihtsam tuvastada.

“Kogu marssi dokumenteeriti,” selgitas kohalik politsei pressiavalduses. “Kõiki politseikaamerate ja linna turvakaamerate salvestisi kasutatakse täiendavate isikute tuvastamiseks, kes on seadust rikkunud.”

Politsei agressiivset käitumist kiidab muuhulgas ka spekulant George Sorose poolt väga heldelt rahastatud rahvusvaheline “inimõiguste” organisatsioon Human Rights Watch, kelle sõnul peaks “politsei käitumine Lublinis olema eeskujuks kõikidele Poola ametivõimudele”.

Ülemaailmselt (sh ka Eestis) poliitilisi protsesse mõjutada üritava Avatud Ühiskonna Instituudi (nüüdseks Avatud Ühiskonna Fond) asutaja Soros lubas 2010. aastal toetada seda organisatsiooni kümne aasta vältel 100 miljoni dollariga, mis on suurimaks annetuseks selle ajaloos. Tema sõnul on Human Rights Watch “üks kõige tõhusamaid organisatsioone”, mida ta toetab.

See pole esimene kord, kui politsei LGBT-liikumise nimel jõudu kasutab

Tänavu 10. augustil lohistas Poola politsei jõuga minema ka 15-aastase Jakub Baryła, kes julges krutsifiksi ja roosipärjaga vastu seista politsei poolt tugevalt turvatud ligi 1000 osalejaga homoparaadile Płocki linnas.

“Ma ei mõelnud hirmule. Ma olin keskendunud ristile, mida ma hoidsin. Ma olen katoliiklane, seega ma keskendusin Jumalale, kes annab mulle jõudu. Mulle jäi mulje, et Jumal juhatas mind,” ütles Baryła, kelle hinnangul käitus politsei temaga laitmatult.

15-aastane poiss seisis Poolas risti ja roosipärjaga homoparaadi vastu

Poola noored „puhastavad“ tänavaid LGBT-ideoloogiast

Poola valitsusparteil on jätkuvalt suurim toetus