Poola välisminister Zbigniew Rau. Foto: Polish News

“LGBT ideoloogia populariseerib põhimõtteliselt eutanaasiat, pedofiiliat, zoofiiliat ja kannibalismi,” arvas Poola uus välisminister Zbigniew Rau.

Rau nimetati Poola valitsuse uueks välisministriks 20. augustil. Paljude jaoks oli tema valik üllatav, kuna tal pole varasemast välisteenistuse kogemusi. Samas on õigusteaduse doktorikraadiga pärjatud Rau pikaaegne Poola valitsuse juhtpartei Seadus ja Õigus (PiS) tähtis liige, vahendab Polish News.

Küll on Saksamaa, Ühendkuningriigi, Ameerika Ühendriikide ja Austraalia mainekates ülikoolides professoriametit pidanud Rau paistnud silma LGBT ideoloogia antikristliku surmakultuuri kritiseerimisega.

Möödunud aastal, kandideerides Poola parlamendisaadikuks, äratas konservatiivne poliitik tähelepanu Facebooki postitustega, milles väitis, et kui homopropagandale anda vaba voli, seadustataks varsti ka nõtrade inimeste eutanaasia, seks alaealiste ja loomadega ning inimliha söömine.

Toona kuulutas saadikukandidaat Rau lisaks: “Seadus ja õigus on viimane müür, mis kaitseb meid ja meie perekondi vasakpoolsete soovitud kaose eest.” Kuna Rau nimi oli PiS-i Lodzi valimisringkonna nimekirja ülemises otsas, pälvisid sellised arvamusavaldused ohtralt tähelepanu.

Rau suhtumine LGBT ideoloogiasse kogub Poolas üha enam toetust. Poola paremate poliitiliste eeslistustega ja teiseks ametiajaks hiljuti tagasi valitud presidendi Andrzej Duda üheks suuremaks lubaduseks on kaitsta lapsi välismaise LGBT ideoloogia eest.

Poliitikavaatlejad ootavad põnevusega, mis hakkab juhtuma LGBT-meelse Euroopa Liidu tippkohtumistel, kus Rau hakkab Poolat esindama. Mitmed kommentaatorid on väljendanud lootust, et konservatiivne poliitik toob Euroopa üksluisesse poliitilisse kultuuri pisut elevust.

Toimetas Karol Kallas