Poola transpordifirma omanik Ariel Zurawski näitab oma telefonist viimast pilti Łukasz Urbanist. Foto: AP/Scanpix

Berliini jõuluturul surma külvanud veoki juhist "Łukasz Urbanist (37) on saanud mitmes meediaväljaandes kangelane, sest tema surnukehalt leiti võitluse jälgi, mis annavad alust järeldada, et ta üritas terroristist jagu saada ning võimalik, et tema vastupanu aitas ära hoida veelgi rohkem inimohvreid," kirjutab ERR.ee.

Lahangu valguses oli Urban oli rünnaku ajal turule ilmselt veel elus ning tema vastupanu võis aidata kaasa sellele, et sõit inimeste sekka jäi lühikeseks.

Ühe uurija sõnutsi võis Urban üritada haarata roolist ning päästa inimeste elusid. Saksa ajalehe Bild allika sõnutsi "käis seal [kabiinis] ilmselt võitlus."

Seda näivad kinnitavad ka fotod hukkunud autojuhist.

Politsei on meedia andmetel veendunud, et Urbanit löödi korduvalt noaga, kuid ta avaldas jätkuvalt vastupanu ning lasti lõpuks maha.

Ka Urbani nõbu ja tööandja Ariel Zurawski, kel paluti ohvrit foto alusel tuvastada, kinnitas: "Oli tõesti selge, et ta võitles oma elu eest. Ta nägu oli paistes ja verine."

Siiski ei usu nõbu, et autojuhist sai jagu üks mees. Zurawski arvab, et neid oli mitu, kuna Urban oli meeter ja 90 sentimeetrit pikk, tugev ja kaalus 130 kilogrammi.

Urbanit jäid leinama abikaasa ja poeg (17). Rünnaku eest võttis vastutuse ISIS.

Łukasz Urban
Łukasz Urban