Portlandi meeleavaldaja põletamas Ameerika Ühendriikide lippu 01.08.2020. Foto: Scanpix

Möödunud nädala reede õhtul kogunesid meeleavaldajad taas Portlandi Õiguskeskuse ja föderaalkohtu hoone juurde ning meeleavalduste käigus põletati Ameerika Ühendriikide lippe ja visati lõkkesse kastijagu Piibleid.

Ameerika Ühendriikide Oregoni osariigi suurima linna Portlandi politsei sõnul, mis ei sekkunud meeleavaldajate tegevusse, süütas rahvahulk mitmeid väiksemaid ja föderaalse kohtuhoone ees ühe suurema lõkke. Sotsiaalvõrgustikes levivas videos on näha, kuidas meeleavaldajad põletavad ühes väiksemas lõkkes piibleid, vahendab Breitbart.

Teistes videotes saab näha "f***k Trump" karjuvaid, niisama huilgavaid, irvitavaid ja USA lippe põletavaid rahvahulki.

Meeleavaldustega samal ajal ja nende läheduses toimus tulistamine, kus tehti üle 150 lasu. Ühe kuuliga sai pihta naisterahvas ja tema vigastused ei ole eluohtlikud. Kuulid tabasid veel kaheksa elanikega korteri aknaid ja seitset sõiduautot.

Ajakirjanik Andy Ngo sõnul, kes on Portlandi meeleavaldusi nende algusest peale kohapeal jälginud ja ise Antifa märatsejate füüsiliste rünnakute käes kannatada saanud, on peale seda, kui demokraadist linnapea Ted Wheeler otsustas politsei relvavägivallaga tegeleva osakonna laiali saata, tulistamiste ja mõrvade arv Portlandis hüppeliselt kasvanud.

Vägivaldsed meeleavaldused on Portlandis kestnud üle kuuekümne päeva. Reede hommikul asetasid meeleavaldajad maha raiutud sea pea USA lipule, panid sellele pähe politseiniku vormimütsi ja süütasid kogu kompositsiooni põlema. ("Pig" – "siga" – on USA-s politseinike kohta käiv sõimusõna.)

Ameerika Ühendriikide üks populaarsemaid telesaatejuhte Laura Ingraham küsis Portlandi Piiblite põletamise kohta: "Ma eeldan, et [millegi pärast] nad Koraanidega nii ei tee," osutades nii, et selline tegevus ajaks märatsema terve islamimaailma ja variseridest BLM-id ning Antifad julgevad alandada ainult ohutuid vastaseid, kes vastu ei hakka.

Toimetas Karol Kallas