Kaja Kallas. Foto: Scanpix

Kuigi Uue Eesti aristokraatidena pole Reformierakond eriliselt hiilanud empaatiaga tavalise eestlase suhtes, oleks valitsuse lagunemine praegu kahjulik niihästi Ukrainale, Eestile kui ka rahvusvahelisele koalitsioonile, leiab Postimees juhtkirjas.

Postimehe hinnangul poleks Eestil valitsuse vahetumise järel võimalik säilitada välis- ja julgeolekupoliitilisel areenil senist mõjukust. 

"Seetõttu oleks valitsuse lagunemine praegu, mil Ukraina vajab lõpliku võidu saavutamiseks tugevat rahvusvahelist toetust, kahjulik niihästi Ukrainale, Eestile kui ka rahvusvahelisele koalitsioonile," kirjutab Postimees verivärskes juhtkirjas.

Väljaande arvates on hästi teada, miks langes Reformierakonna toetus enne praegust julgeolekukriisi nii madalale. Peamise põhjusena toob leht välja üleoleva kasinuspoliitika, mis on Reformierakonda iseloomustanud läbi aastakümnete. 

"Uue Eesti aristokraatidena pole nad kunagi hiilanud empaatiaga lihtsama rahva suhtes," sedastab leht.

Postimehe hinnangul on tänases kriitilises olukorras valitsusele oluline niihästi rahvusvaheline mõjukus kui ka ühiskondliku sidususe ja ühtsuse hoidmine.

Toimetas Markus Järvi