Éric Zemmouri nähakse Prantsusmaal parema poliitika uue esinumbrina. Foto: Scanpix

Prantsusmaa parema ilmavaatega presidendikandidaat Éric Zemmour hoiatab prantslasi, et kui islamiseerumisele ja massisisserändele jõuliselt vastu ei hakata, saab 2060. aastaks Prantsusmaast islamiriik ning pakub ühe lahendusena välja remigratsiooni ministeeriumi loomise.

Prantsusmaa presidendivalimiste esimene voor toimub 10. ja teine 24. aprillil. Kui ta valituks peaks osutuma, näeb Zemmour esimese remigratsiooni ministeeriumi ülesandena ühe miljoni välismaalase riigist välja saatmist, vahendab uudistekanal ReMix.

Zemmour rääkis esmaspäeval telekanalile M6 antud intervjuus, et ta soovib kehtestada Prantsusmaa piiridel toimuva üle range kontrolli ja tema valitsus hakkab iga aasta riigist saatma välja 100 000 "ebasoovitavat välismaalast" ning eesmärgiks on vähemalt ühest miljonist sellisest inimesest lahti saamine. Prantsusmaal elab 67,4 miljonit inimest ja sisserändajate osakaal on ligikaudu kümme protsenti.

"Põhjus, miks ma presidendiks kandideerin, peitub selles, et minu hinnangul ohustab Prantsusmaal toimuv rahvastiku välja vahetamine Prantsuse [rahvuslikku] identiteeti. Ma tahan selle peatada," rääkis Zemmour intervjuus. Ta hoiatas lisaks, et kui Prantsusmaa jätkab senisel kursil, saab riigist 2060. aastaks moslemiriik.

"Kui keegi tungib teie koju, pöörab kõik segamini ja ründab teid, siis te viskate sellised inimesed välja ja saadate nad tagasi nende oma koju," selgitas presidendikandidaat. 

"Karta ei tohiks samuti sõnade kasutamist, mis ärritavad pisikest ajakirjanduslikku keskkonda," jätkas ta.

Remigratsiooni ministeeriumi ülesandeks saab "ebaseaduslike, kasvatamatute ja kuritegelike välismaalaste", nagu ka inimeste, keda Prantsusmaa julgeolekuteenistused peavad ohuks riiklikule julgeolekule, eemaldamine.

Nii Zemmour kui teine tema parema poliitika konkurent, Rahvusrinde juht Marine Le Pen, soovivad mõlemad karmistada riigi sisserändepoliitikat, kuid erinevalt viimasest, on Zemmour avalikult kirjeldanud massisisserännet "suure asendamisena". Prantsusmaa avalikkus toetab ülekaalukalt sisserände piiramist ja see on üks valimiskampaania kesksetest teemadest.

Hetkel on arvamusküsitlustes 29 toetusprotsendiga esikohal tänane president Emmanuel Macron. Teisel kohal on Le Pen 18, kolmandal "panen kapitalismile päitsed pähe" sotsialist Jean-Luc Mélenchon 13 ja Zemmour 11 protsendiga neljandal kohal. Sama suur toetus – 11% – on ka nomenklatuuri, ehk "liberaalse konsensuse" konservatiivil Valérie Pécresse'il.  

Zemmour korraldab eeloleval pühapäeval Pariisis Place du Trocaderos suure kampaaniaürituse, millega loodab oma šansse parandada. 

Toimetas Karol Kallas