Emmanuel Macron. Foto: Scanpix

18.–19. novembrini Tai pealinnas Bangkokis toimunud APECi tippkohtumisel kutsus Prantsusmaa president Emmanuel Macron üles looma ühist maailmakorda. 

Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna majanduskoostöö (APEC) riikide tippkohtumisel peetud kõnes käsitles Macron Hiina Rahvavabariigi ja Venemaa geopoliitilisi ambitsioone ning sõjaohtu, vahendab Summit News.

"Me elame džunglis ja kaks suurt elevanti muutuvad järjest närvilisemaks," rääkis Prantsusmaa president.

"Kui nad muutuvad väga närviliseks ja hakkavad sõdima, siis tähendab see ülejäänud džungli jaoks suuri probleeme. Väga suur hulk ülejäänud loomi, nagu tiigrid, ahvid ja nii edasi, peavad tegema koostööd," lisas ta.

"Kas te olete Ameerika Ühendriikide või hiinlaste poolel? Sest täna soovib üha suurem hulk inimesi näha, et maailmas oleks kaks valitsevat režiimi. Selline nägemus oleks suur viga ja seda nii Hiina Rahvavabariigi kui Ameerika Ühendriikide jaoks."

"Meile on vaja ühist maailmakorda," lõpetas Macron oma kõne. 

Macroni sõnad võivad osutuda pisut vastuoluliseks, kuna väidetavalt on "uus maailmakord" või üks maailmavõim vandenõuteooriad.

Alates 2016. aastast on Dubais korraldatud "Maailmavõimu tippkohtumisi" (World Government Summit), kus on esinenud maailma suurriikide juhid, tippettevõtjad ja Klaus Schwabi sugused rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad. Käesoleva aasta maailmavõimu tippkohtumine toimus 29.–30. märtsini ja seal korraldati tähtsate "ninade" osalusel jututuba "kas me oleme uueks maailmakorraks valmis". 

Inimestele tegi palju rõõmu kui Google'i omanduses olev YouTube üritas viidatud jututoa ülesvõtet vandenõuteooriana tsenseerida ja osutas selle juures Wikipedia postitusele, milles kirjutatakse: "Uus Maailmakord on konspiratsiooniteooria, mis arutleb salajas ette valmistatava totalitaarse maailmavõimu kehtestamise teemal."

Toimetas Karol Kallas