Prantsuse suurlinna Cannes´i linnapea David Lisnard tõdes, et möödunud aastal võttis Prantsusmaa vastu 600 000 immigranti, tehes sedasi uue rekordi.
Esinedes Europe 1 telekanalile, hoiatas Lisnard, et immigratsioon on saanud Prantsusmaa suurimaks probleemiks, mille kontrolli alla saamiseta ootavad riiki ees seninägematud sotsiaalmajanduslikud tagajärjed, vahendab Remix News.
"Möödunud aastal võtsime me vastu enam-vähem 600 000 immigranti. See on uus rekord. Me peame Prantsusmaa ühiskonna säilimise nimel sulgema kohe immigrantide tulva," lausus Lisnard. Ta kritiseeris teravalt president Emmanuel Macroni valitsust, mis tegeleb olukorra lahendamise asemel probleemi "kommunikeerimisega" prantsuse rahvale. Lisnardi sõnul immigratsiooniseadust sisuliselt ei rakendata.
"See on seadusandlik probleem, kuna me peame elamisloa andmisest keeldumise institutsiooni lihtsalt taastama… kuid lisaks poliitikale, seadustele ja määrustele peame me keskenduma ka nende rakendamisele," sõnas Lisnard.
Cannes´i linnapea ei ole ainus prominentne Prantsusmaa ühiskonnategelane, kes on riigi immigratsioonikriisi teemadel häälekalt sõna võtnud.
Endine Prantsusmaa luureteenistuse DGSE direktor Pierre Brochand võttis olukorra kokku järgmiselt:
"Viiskümend aastat tagasi olid Prantsusmaal maailma kõige paremad avaliku sektori teenused. Me olime nende üle õigustatult uhked ning kogu maailm kadestas meid selle pärast. Tänaseks on need saanud põlguse objektiks. Miks? Üks põhjustest on kindlasti 35-tunnine töönädal, kuid me ei saa mööda vaadata ka asjaolust, et me võtame igal aastal vastu 450 000 immigranti, kes ei ole panustanud mitte vähimalgi määral sotsiaalsete hüvede süsteemi, mille vilju nad siia saabudes koheselt maitsma hakkavad. Me oleme ainuüksi viimase viie aasta jooksul võtnud riiki 2,6 miljonit immigranti. Kas me saaksime oodata teistsugust resultaati, kui me loome olukorra, kus immigrandid, kes on sotsiaalhüvede ületarbijad ja alapanustajad, kogu süsteemi katki ei tee?"
Viimased küsitlused näitavad, et kaks kolmandikku Prantsusmaa elanikest soovivad, et riigis rakendataks rangemaid immigratsioonivastaseid meetmeid. Vaatamata sellele on Macroni valitsus otsustanud Prantsusmaa rahva tahet ignoreerida, võttes aasta-aastalt vastu üha rohkem sisserändajaid, kellest paljude taust on kahtlane või teadmata.
Toimetas Adrian Bachmann