President Kersti Kaljulaid määras oma kantselei direktorile Tiit Riisalole kopsaka aastalõpupreemia.
Kaljulaid määras oma käskkirjaga Riisalole 3000-eurose preemia "erakordsete teenistusalaste saavutuste" eest, vahendab Äripäev.
Lisaks Riisalole said preemia aastavahetusel ETV-s hümni ärajätmist õigustanud ja 2002. aastast saati suhtekorraldusäris tegutsenud Taavi Linnamäe (1500 eurot), Erki Holmberg (1500 eurot), Kristel Lõuk (1300 eurot), Paloma Krõõt Tupay (1280 eurot), Mall Gramberg (650 eurot) ja Triin Väljataga (650 eurot).
Sarnaselt paljudele teistele kõrgetele riigiametnikele Eesti Üliõpilaste Seltsi (EÜS) ridadesse kuuluvat ja 1990. aastal ka selle esimeheks olnud Riisalot pole kunagi parlamenti valitud, ent ta on juba palju aastaid kuulunud terve rea riiklike äriühingute ja muude ühingute juhtkonda. Ta on olnud nii Eesti Raudtee, Tallinna Sadama, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), Tallinna Lennujaama kui ka Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogu liige. Samuti on 2011. ja järgnevatel aastatel USA-s Stanfordi ja New Yorgi ülikoolides sotsiaalpsühholoogiat tudeerinud Riisalo olnud Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni liige ning töötanud ka Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga nõunikuna. Ajal, mil Margus Tsahkna oli IRL-i esimees, tegutses Riisalo sama erakonna peasekretärina.
Teatavasti on oma ametipalgaga toimetulemisel raskusi ka president Kersti Kaljulaiul endal, kes võtab lisaks presidendi töötasule vastu ligi 12 000-eurost igakuist üleminekutoetust, mille mõte on tagada Euroopa Kontrollikoja endistele liikmetele nende ametiaja järgselt kindlustunnet kuni võrdväärse palgaga ametikoha leidmiseni, ent mitte kauem kui kolm aastat.
Pidades silmas, et enne Eesti Vabariigi presidendiks nimetamist töötas Kaljulaid kaksteist aastat Euroopa Kontrollikojas, kus tema töötasuks oli 20 000 eurot kuus, võib tema praegune 5200-eurone kuupalk tunduda tõesti kasin.