Ameerika Ühendriikide uuriva ajakirjanduse vabaühendus Project Veritas avaldas 17. mail teise Twitterit puudutava paljastuse, milles leiab kinnitust töötajate raev sõnavabaduse vastu, üks juhtidest tunnistab, et "ideoloogia ei luba kasumit teenida".

Veritase teises varjatud kaameraga filmitud paljastuses astub üles ettevõtte üks klienditeeninduse juhtidest (Lead Client Partner) Alex Martinez.

Martinezi sõnul on ettevõttes levinud ideoloogia selline, mis ei luba sellel hetkel kasumit teenida. 

Sõnavabaduse kohta arvab klienditeenindaja, et "suurem osa meist usub sellesse, mis on hea planeedile, mitte inimestele sõnavabaduse andmisesse". Antud arvamusest võib välja lugeda, et Twitteri ideoloogide sõnul ei sobi kliimamuutuseid puudutav ametlik "teadus" ja sõnavabadus kokku.

Tsensuuri kohta rääkis Martinez: "Inimesed ei tea, kuidas langetada ratsionaalseid otsuseid kui sa ei too avalikkuse ette õigeid asju." Twitteri juhtivtöötaja arvates on inimesed üldiselt rumalad ja neile tuleb ette öelda, mis on "õige". Avalikust käibest tuleb aga kõrvaldada teave, mis "õigega" kokku ei sobi. 

Elon Muski kohta leidis klienditeeninduse juht, et ta on nagu "napakas multifilmitegelane" (loony toon), sest tal on Aspergeri sündroom. "Ta on "eriline". Me kõik teame seda. Ja sellest pole lugu. Kuid pole midagi imestada, et ta räägib täiesti [ebakultuurne keelekasutus, toim], kuna ta on "eriline"."

Martinez jätkas: "Hea küll, sul [Muskil] on erivajadused. Sul on sõna otseses mõttes erivajadused ja see on raske juhus. Seega ma ei saa võtta seda, mida sa räägid, tõsiselt, kuna sa oled "eriline"."

Musk rääkis oma Aspergeri sündroomist aprillis Vancouveris toimunud TED konverentsil. 

Project Veritase esimese Twitteri paljastuse leiab siit.

Toimetas Karol Kallas