Ameerika Ühendriikide uuriva ajakirjanduse vabaühendus Project Veritas avaldas esmaspäeva õhtul varjatud kaameraga üles võetud video, milles Twitteri juhtiv tarkvarainsener Siru Murugesan kirjeldab ettevõtte töötajate ideoloogilist palet ja viha Elon Muski vastu.

Murugesani sõnul vihkavad sotsiaalvõrgu töötajad nende tööandjat ära osta soovivat Muski, kuna "Twitter ei usu sõnavabadusse, aga Elon usub".  

Tarkvarainseneri sõnul "on kaalul nende töökohad". Tema kinnitusel pole Twitter kapitalistlik ettevõte, vaid see on rohkem päris sotsialistide moodi ja "kõik töötajad on üdini kommunistid (commie as f**k)".

Murugesani sõnul üritasid Twitteri töötajad teha kõik, et Muski Twitteri ostmise tehing põhja lasta ja nad mässavad selle vastu.

Lisaks leiab ta, et tema arust ei tohi anda kahele parteile [USA demokraadid ja vabariiklased] nende platvormile võrdset ligipääsu, pidades silmas, et Twitter peaks tema arust tagama suurema nähtavuse üha äärmuspahempoolsemateks muutuvatele demokraatidele.

Tarkvarainseneri sõnul, kui peaks juhtuma, et Musk twitteri üle võtab, siis jääb see paljude töötajate jaoks viimaseks tööpäevaks ja kõik on oma töökoha pärast mures. Õhkkond on Muski tõttu ettevõttes nii rõhuv, et paljud töötajad on kukkunud näiteks stressiõgima.

Musk kirjeldas märtsis, mida tema sõnavabaduse all mõtleb: "Ma olen sõnavabaduse absolutist. Sõnavabaduse all ma mõtlen lihtsalt seda, mis on seaduslik. Ma olen igasuguse seaduse piire ületava tsensuuri vastu. Kui inimesed tahavad vähem sõnavabadust, siis nad peaksid paluma valitsuselt võtta selle jaoks vastu vastavad seadused. Seega seaduse vastu astumine pole rahva tahe."

Murugesani sõnul üritavad nad küll Muski Twitteri ostmise vastu mässata, kuid nende jaoks on paraku viimane sõna öelda ettevõtte direktorite nõukogul. 

Tema hinnangul tegutsesid nõukogu liikmed Twitteri müüki heaks kiites "enda huvides, kuna nad ei soovinud, et neid [aktsionäride huvide kahjustamise eest] kohtusse ei kaevataks… Päeva lõpuks nad hoolivad ainult iseendast."

Toimetas Karol Kallas