Kristlastest pagarite Aaron ja Melissa Kleini elu on olnud üks suur võitlus alates 2013. aasta jaanuarist, mil nende uksest astusid sisse kaks lesbit ning tahtsid tellida pulmatordi – millest Sweet Cakes by Melissa omanikud oma sõnutsi viisakalt keeldusid.

Lesbid lahkusid ning paar nädalat valitses vaikus, kirjeldavad kristlased. Siis algas aga pikk ning kurnav kohtutee, samuti homoaktivistide pahameeleavaldused nende pagariäri lähistel, mis viisid lõpuks otsuseni uksed sulgeda, kodus kooke küpsetada ning muud tööd otsida.

Omanikud on kurvad, et neile kallis pereäri – mille nad oleksid hea meelega pärandanud oma lastele, keda peres on viis – sellise rumala lõpu leidis, vahendab The Daily Signal.

Kristlased mõisteti Oregoni osariigi seaduste alusel süüdi diskrimineerimises ning neile määrati trahvisummaks 150 000 dollarit, mis hiljem näib olevat vähenenud 135 000 dollarile.

Pikemat aega administratiivkohtus aru andma pidanud pagarid on kaevanud otsuse edasi ning saavad enda sõnutsi nüüd lõpuks ometi nõjatuda Ühendriikide põhiseadusele.

Kleinide advokaadi sõnutsi ehitavad nad oma kohtuasja taas väitele, et ei saa kristlastena kujundada ja küpsetada kooki, mis on pühendatud samasooliste "abielu" tähistamisele.

Arutusele tulevad keerukad küsimused nagu kunstniku vabadus otsustada oma loomingu üle ning kas koogi kujundamine on kunst või mitte. Ning millise piirini võib kunstnikku sundida midagi tegema.

Lesbid kurdavad ränkade emotsionaalsete, mentaalsete ja füüsiliste kannatuste üle. See, et nad antud pagariärist torti ei saanud, on toonud kaasa olukorra, kus lesbidele ei meeldi tööl käia, nad magavad liiga palju, tunnevad end mentaalselt vägistatuna, on vähem jutukad, on juhmistunud ja oimetuks löödud.

Nagu selgub pagarite advokaadi selgitustest, on diagnoosi endale pannud perverdid ise ilma ühegi arsti või psühholoogi abita. Ükski ekspert oma tunnistust andnud ei ole, kuid "paar" on osanud määrata endale kahjutasuks ülalmainitud summa.

Ilmselt arutab apellatsioonikohus Kleinide asja kuid. Negatiivse otsuse kavatsevad pagarid kaevata edasi Oregoni ülemkohtusse.

Seda, et moslemistest pagaritele näivad kehtivat sootuks teistsugused reeglid, saab vaadata Steven Crowderi käsitlusest. Loe ka Varro Vooglaiu artiklit "Diskrimineerimise keeld kui ideoloogilise diktatuuri malakas."