Venemaa president Vladimir Putin kõnelemas diplomaatidele Venemaa Välisministeeriumis Moskvas 19. juulil 2018. Foto: Scanpix

Neljapäeval Moskvasse kogunenud Venemaa diplomaatidele kõneledes nentis president Vladimir Putin, et tema esimene tippkohtumine Ühendriikide presidendi Donald Trumpiga oli üldiselt edukas, kuid süüdistas teatud jõude USAs tugevates katsetes saavutatud edusamme õõnestada. Sellest hoolimata õnnestus Putini sõnul alustada USA ja Venemaa suhete parandamist.

“Me näeme, et Ühendriikides on jõud, kes on valmis kergekäeliselt ohverdama Venemaa ja USA vahelisi suhteid, ohverdama neid oma ambitsioonide huvides Ühendriikides aset leidva siseriikliku poliitilise lahingu käigus,” ütles Putin ja lisas, et need jõud paistavad olevat valmis oma poliitilise lahingu nimel ohverdama töökohti USAs ja kahjustama USA majandust.

Putini sõnul oleks olnud naiivne eeldada, et tippkohtumine oleks mõne tunni jooksul lahendanud probleeme, mis on paljude aastate vältel süvenenud, kuid vähemalt algus on selleks tehtud.

“On astutud esimene samm teel positiivsete muutuste suunas,” ütles Putin. “On oluline, et viimaks on aset leidnud täieulatuslik kohtumine, mis võimaldas meil vahetult rääkida.”

Endine kongresmen süüdistab USA süvariiki Trumpi-vastase hüsteeria õhutamises