Mart Helme ja Martin Helme. Foto: Veiko Vihuri

Pühapäevases poliitikateemalises vestlussaates „Räägime asjast" ütles EKRE esimees Martin Helme, et tema meelest loob Eesti praegune võim fooni riigipöördeks ja vaikiva ajastu kehtestamiseks, millega võetakse kodanikelt lõplikult poliitilised vabadused.

Saates peatuti politsei käitumisel meeleavaldajatega ja süvariikliku infooperatsiooni korraldamisel ning samuti valitsuse esitatud seaduseelnõudel, millega piiratakse erinevaid vabadusi.

„Me peame väga tõsiselt mõistma, et kogu selle käitumismustri taga on minu meelest ühiskondliku fooni loomine või ühiskondliku mentaliteedi või meelsuse loomine, mis võimaldaks vajadusel nendelsamadel jõustruktuuridel tegelikult Eestis kehtestada uus vaikiv ajastu," ütles Martin Helme ja jätkas:

„Minu meelest see, kuidas politsei norib tüli inimestega ja kuidas jõustruktuurid panevad püsti libauudiseid – ilmselgeid valesid, mida siis tiražeeritakse äärmiselt agressiivselt ja räpakalt –, on ettevalmistustöö minu meelest selleks, et kui neile ikkagi tundub, et enne järgmisi valimisi lähevad asjad selles suunas, et nende võim kukub, siis tehakse Eestis vaikiv riigipööre ära ja poliitilised vabadused võetakse lõplikult ära ja enam ei teeseldagi seda, ja pannakse Eestis vaikiv ajastu kehtima. Minu meelest valmistatakse nende tegevustega, mida me praegu oleme näinud, süstemaatiliselt ette istuva võimu riigipööret demokraatia lõpetamiseks."

„Kui me paneme siia kõrvale kõik need vihakõneseadused ja koputamisseadused jne, siis me näeme õõvastavat mustrit sellest, kuidas meilt võetakse tükk tüki haaval meie vabadused. Juba püütakse koerte ja erimiilitsatega ära võtta meilt meeleavaldusvabadus. Nüüd püütakse meilt erinevate seaduste ja erinevatesse seadustesse kirjutatud paragrahvidega ära võtta ka meelsusvabadust – see on õudne, kuhu see ühiskond läheb. Ja see ühiskond [ühiskondlik olukord – toim] ei ole mitte koha peal sündinud initsiatiivi tulemus, see on imporditud illiberaalsest läänest, mis nimetab ennast tegelikult täiesti küüniliselt liberaalseks demokraatiaks," lisas teine saatejuht Mart Helme.

Toimetas Veiko Vihuri