Sotsiaaldemokraat Marina Kaljurand on üks kuuest eesti eurosaadikust, kes leiab, et abort on inimõigus . Foto: Sander Ilvest, Postimees/Scanpix

Reformierakonna mõjukate liikmete poolt välja käidud presidendikandidaat Marina Kaljurand lubab riigipeana seista kõigi vähemuste eest ning ka selle eest, et Eesti oleks põgenikele ja teistele immigrantidele avatud ühiskond.

Kaljurand rõhutas Eesti Päevalehele antud intervjuus, et president on osa ühiskonnast ja peab vastama ühiskonna ootustele ja muredele. Samas teatas ta resoluutselt, et EKRE esindajatega ta kohtuda ei kavatse.

Küsimusele, kas “samasoolised pered” võiksid saada õiguse abielluda ja lapsendada, vastas Kaljurand järgmist:

“Iga perekond – ka siis, kui see on samasooline –, kus valitseb armastus, on lüli, mis teeb Eesti ainult tugevamaks. See, et kooseluseadus võeti vastu ilma rakendusaktideta, ei olnud kõige õnnestunum. Riigikogu oleks pidanud vastu võtma nii kooseluseaduse kui ka rakendusaktid.”

“Praegu näeme praktikas, et kõik, kes olid väga selle [seaduse] vastu, tegelikult ei märkagi, et see kehtib. Et meil on juba paare, kes juba elavad koos ja kes kasvatavad lapsi. Kui see laps on seal õnnelik ja ta kasvab armastuses, siis mina olen selle üle õnnelik. Toetan kõiki vähemusi ja leian, et 21. sajandi demokraatlik riik peab seisma vähemuste õiguste eest. Presidendina kavatsen seda teha,” lisas Kaljurand.

Pagulaste ja migrantide suhtes on Kaljurand avatud:

“Tuleb teha selget vahet: ühel pool on sõjapõgenikud ja teisel pool migratsioon. Need inimesed, kes tulevad Eestisse tööle, õppima, abielluvad. Toetan, et Eesti oleks neile avatud ühiskond.”

Postimehe tellitud TNS Emori uuringust selgus, et Marina Kaljuranda toetab 40 protsenti küsitletutest.

Kaljuranna kampaaniameeskonnaga liitus kooseluseaduse propagandist Andreas Kaju