Ahti Asmann Foto: kuvatõmmis internetist

Ettevõtjate erakonnaks peetav Reformierakond ei suutnud koalitsioonilepingusse panna ühtegi punkti, mis soodustaks majanduskasvu, nendib Viru Keemia Grupi juht Ahti Asmann.

„Üleüldiselt koalitsioonileping – kõik on selge. Majanduskasvu ei ole ühegi prioriteedina pandud. /…/ Majandusinimesele ühtegi silmi särama panevat mõtet ei olnud," märgib Asmann ERR-i vahendusel.

Ühtlasi jääb suurettevõtte, kelle tootmises on oluline roll põlevkivil, juhile arusaamatuks, miks tahab uus valitsus lahutada Eesti Energiast põlevkivikaevandused. „Põhimõtteliselt minnakse kümne aasta tagusesse aega tagasi. Vanasti oli konkurentsiameti hinnaregulatsiooni all toimetav Eesti Põlevkivi. Omal ajal tehti Eesti majandus avatuks, et kõik saavad konkureerida, kõik saavad ise tegutseda. Ega ma täpselt aru saa, mis küsimust praegu lahendatakse," nendib Asmann.

Asmann sõnas, kuigi eelmine valitsus blokeeris VKG uue kaevanduse rajamise, siis ettevõtte jätkab kaevanduse avamise tegevustega, kuna kaevandusluba on juba tegelikult eelnevalt antud. „Me kindlasti arvame, et jätkame ja ootame seda kooskõlastust, mida me jätkuvalt ootame. Ma ei näe variantigi, et meie tegutsemist saab tänases hetkes kuidagi legitiimselt piirata," osutas Asmann.

Kaevanduste eraldamise osas Eesti Energiast on kriitiline ka EE eelmine finantsjuht Andri Avila: „See läheb kindlasti kalliks. Aga kui kalliks, sõltub, millised teed selle restruktureerimiseks valitakse."  Avilale jääb arusaamatuks, mis sellise eraldamise mõte on.

Toimetas René Allik