EKRE esimees Martin Helme meeleavaldusel vaba ühiskonna kaitseks 23. oktroobril 2021. Foto: Illimar Toomet

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös valminud uuringu põhjal eelistab enamus valijaid Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Isamaa toetus on aga võrdsustumas. Valitsuserakondade koondtoetus on ametisoleku aja kõige madalam.

Viimaste küsitlustulemuste põhjal toetab Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 24,7%, Reformierakonda 23,6% ja Keskerakonda 19,6% valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakonna toetus on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest, kui Norstat Eest AS erakondliku eelistuse küsitlustega alustas. 

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (12,5%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,1%) ning Isamaa (7,9%). Viimastel kuudel oma positsiooni parandanud Isamaa toetus on kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta augustist ning see on praktiliselt võrdsustunud SDE-ga. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 43,2% ja opositsioonierakondi 40,7% vastajatest. Koalitsioonierakondade summaarne toetus pole praeguse valitsuse ametisoleku ajal veel nii madal olnud.

Toimetas Markus Järvi