Ameerika Ühendriikide president Donald J. Trump. Foto: Nicholas Kamm, AFP/Scanpix

Kui Donald Trumpi ja tema presidendivalimiste kampaania Venemaa-sidemete paljastamisele suunatud uurimine lõppeb tõdemusega, et niisuguseid sidemeid tegelikult ei eksisteerinud, siis tõusetub väga tõsine küsimus nii selle uurimise käivitajaks olnud demokraatide kui ka sellele jõuliselt takka kiitnud liberaalse peavoolumeedia vastutusest, märgib oma repliigis Varro Vooglaid.

Eriprokurör Robert Muelleri poolt juhitud, ilmselt kümneid miljoneid dollareid maksma läinud ja aastaid väldanud uurimine, et paljastada Donald Trumpi kampaania varjatud sidemed Venemaa võimuringkondadega, jõudis lõpule ja tulemuseks on see, et uurimise aluseks olnud süüdistused ei leidnud kinnitust, mitte üheski punktis ega ühegi isiku suhtes.

Nõiaprotsess sai teatavasti alguse 2016. aastal väljaandes The Buzzfeed avaldatud endise briti luuraja (MI6) Christopher Steele'i poolt Hillary Clintoni kampaania ja demokraatide rahastusel (üle miljoni dollari) kokku pandud memost, mille alguses öeldi: „Venemaa režiim on kultiveerinud, toetanud ja abistanud Trumpi vähemalt 5 aastat, lähtudes Putini poolt toetatud eesmärgist lõhestada Lääne ühtsust."

No nii, temaatilised uudised on Delfis, Postimehes ja ERR-is avaldatud. Jääme ootama ka toimetuste vabandusi pikaajalise ja päris räige valeuudiste levitamise pärast.

Posted by Varro Vooglaid on Pühapäev, 24. märts 2019

.
Seda sama memo on väidetava Venemaa USA presidendivalimistesse sekkumise alusena kasutanud ka FBI ning kogu liberaalse meedia poolt maruliselt toetatud protsessi juhtivaks eesmärgiks on olnud Trumpi ametist tagandamine (või vähemalt tema ametitegevuse ulatuslik takistamine). Nüüdseks on aga endisest FBI juhist eriprokurör Mueller olnud sunnitud tunnistama, et puuduvad tõendid väitmaks, nagu toimunuks Venemaa sekkumine USA valimistesse Trumpi ja tema kampaaniameeskonna teadmisel, toetusel või osalusel.

Kogu see saaga ei ole veel läbi ja loodetavasti tehakse Muelleri uurimise materjalid ka võimalikult suures ulatuses avalikuks, mh selleks, et tõstatada kogu protsessi käima tõmmanud Clintoni ja demokraatide vastutuse küsimus.

Aga juba praegu peaks Eesti peavoolumeedia väljaanded sarnaselt peavoolumeediaga USA-s ja kogu maailmas endalt väga tõsiselt küsima, kuidas kavatsetakse avalikkuse ees vabandada, et aastaid mindi demokraatide poolt üles keerutatud Trumpi-vastase kampaaniaga kaasa ning et tõetaotluse asemel anti oma kriitikavaba panus alusetute kahtlustuste ja süüdistuste levitamiseks.

Muidugi on kõigel sellel ilmselged paralleelid ka Eestis toimuvaga – selleks, et liberaalidele ebameeldivad jõud ei saaks võimu juurde, ollakse valmis tegema mida iganes.

Markus Järvi: võltsitud luureraport ja "sõltumatu kvaliteetmeedia" järjekordne porrikukkumine