Peaministrikandidaat Jüri Ratas sai täna 55 häälega riigikogult volituse valitsuse moodustamiseks, 17. aprillil 2019 Toompeal. Foto: Riigikogu/Erik Peinar

Riigikogu andis tänasel istungil 55 poolthäälega peaministrikandidaat Jüri Ratasele volituse valitsuse moodustamiseks. Vastu hääletas 44 saadikut.

Ratas ütles oma kõnes, et ühiskonnas on esindatud palju erinevaid väärtusi, kuid need ei tohiks olla omavahel konfliktis ja omavahel ei tohiks konfliktis olla ka inimesed. Tema sõnul peab toetuma sellele, mis kõiki Eestimaa inimesi ühendab, mitte rõhuma erinevustele.

Ühtlasi tõi ta oma kõnes välja ka koalitsiooni peamised prioriteedid: “Soovime üheskoos, kogu ühiskonna toel ehitada peresõbralikku Eestit, mille ühiskond on sidus, mille majandus on edukas ja teadmistepõhine, mida valitsetakse tõhusalt ning mis on vaba ja kaitstud.”

Samuti toonitas peaministrikandidaat, et Eesti on demokraatlik õigusriik, kus on tagatud olulised väärtused, inimõigused, sõnavabadus ja isikuvabadused. “Me peame austama kõiki Eestimaal elavaid inimesi, nende vaateid ja arvamusi ning igaühel peab olema võimalus ennast teostada,” sõnas Ratas.

Allikas: Riigikogu.ee

Toimetas Martin Vaher