Teisipäeval, 24. novembril ajavahemikus 9.00–11.00 toimub Toompeal, Riigikogu ees meeleavaldus, et protesteerida kooseluseaduse läbisurumise vastu. Meeleavalduse korraldajaks on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK).
Päev varem ehk esmaspäeval, 23. novembril kell 10.00 annavad SAPTK esindajad Riigikogus Keskerakonna, IRL-i, EKRE ja Vabaerakonna fraktsioonidele üle kokku rohkem kui 25 000 pöördumist ligikaudu 6 500-lt inimeselt, kes paluvad mitte toetada Reformierakonna ja sotside püüdlust viia kooseluseaduse läbisurumine rakendusaktide vastuvõtmise teel lõpuni.
Meeleavaldus kutsutakse kokku, kuna Riigikogu ei ole teinud välja rohkem kui 45 000 inimese poolt allkirjastatud petitsioonist "Kaitskem üheskoos perekonda!", enam kui 10 000 inimese saadetud protestikirjast ega ka kõigi Eestis tegutsevate usuühenduste poolt väljendatud vastuseisust kooseluseaduse läbisurumisele.
Kui ilm lubab, tõmmatakse meeleavaldusel lahti hiiglaslik 600 ruutmeetrine (20×30 m) lipp, millel on sümboolselt kujutatud elementaarset tõde, et perekonna keskmes on mehe ja naise vaheline suhe ning et igal lapsel on loomulik õigus emale ja isale. Sama lippu kasutati ka Pariisis toimunud enam kui miljoni osavõtjaga Manif pour tous massimeeleavaldusel, millega protesteeriti sotsialistliku valitsuse püüdluste vastu abielu tähendus seadustega radikaalselt ümber kirjutada.
SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid selgitas, et meeleavaldus lähtub eesmärgist teha jätkuvalt kuuldavaks väga paljude inimeste hääl, kes ei lepi kooseluseaduse vastu rahva tahtmist läbi surumise ning seeläbi perekonna ja abielu tähenduse olemusliku ümber kujundamisega – just nagu ka Eesti ühiskonnale võõra vasakliberaalse ideoloogilise programmi jõuga pealesurumisega.
"Kui eelmisel aastal korraldasime Toompeal massimeeleavalduse, siis sel korral ei ole eesmärgiks tuua kokku võimalikult palju inimesi. Pigem on meie meeleavaldus sümboolne – tuleme kohale, et oma sõnum nähtavaks ja kuuldavaks teha, pidamata kõnesid ja tegemata lärmi."
Meeleavaldusele on oodatud kõik inimesed sõltumata rahvusest, poliitilistest eelistustest, usutunnistusest või vanusest, kes peavad oluliseks, et meie ühiskonnas säilitataks ka riiklikul tasandil austus perekonna, abielu ning nende aluseks olevate väärtuste vastu.
SAPTK rõhutab, et meeleavaldust püütakse korraldada väärikalt ja soliidselt. "Nagu eelmiselgi korral, mõistame hukka kõik provokatsioonid, millega võidakse püüda luua vastupidist muljet," võttis Vooglaid teema kokku ja lisas, et meeleavaldus lähtub mitte vihkamisest kellegi vastu, vaid armastusest selle suhtes, mis on ilus, tõene ja hea.
Meeleavaldus Toompea lossi ees leiab aset ajal, mil Riigikogus toimub kooseluseaduse rakendussätete 1. lugemine. Rakendussätete vastuvõtmiseks on tarvis vähemalt 51 Riigikogu liikme poolthäält. Ajavahemikus 11.30–13.00 heisatakse Manif pour tous lipp Vabaduse väljakul.