Pahur feminist ruuporiga. Foto: Bigstockphoto.com

Sotsiaalministeeriumi kaudu ligi 200 000 maksueuroga rahastatud portaal Feministeerium korraldab täna kell 12:30 Stenbocki maja ees piketi EKRE, Isamaa ja Keskerakonna koalitsioonikõneluste vastu.

Feministeeriumi Facebooki lehele postitati eile hilisõhtul üleskutse osaleda nende poolt täna kell 12:30 korraldataval piketil, millega protesteeritakse  riigikogu valimistel rahva mandaadi saanud EKRE, Isamaa ja Keskerakonna koalitsioonikõneluste vastu:

See ei ole Feministeeriumi jaoks aga sugugi esimene pikett moodustatava koalitsiooni vastu. Sarnase “morsipeo” korraldasid nad Stenbocki maja ees ka juba teisipäeval:

Saladust ei ole tehtud ka sellest, et nende meeleavalduste otseseks eesmärgiks on mõjutada Keskerakonna juhti Jüri Ratast lõpetama koalitsiooniläbirääkimiste pidamine EKREga. Seega on riiklikult rahastatud (radikaal)feministlik organisatsioon otsustanud otseselt sekkuda demokraatlikkusse valitsuse moodustamise protsessi, võttes oma rünnaku objektiks ühe neile vastumeelse erakonna, mis sai ausatel ja vabadel valimistel rahvalt 19 mandaadilise esindatuse riigikogus.

MTÜ Oma Tuba poolt hallatav Feministeeriumi blogi ja selle sotsiaalmeediaplatvormid rajati 2014. aastal ligi 50 000 euro suuruse riikliku toetuse abil ning alates sellest on radikaalset homo- ja sooideoloogiat propageerivale portaalile sotsiaalministeeriumi kaudu eraldatud veel täiendavalt 42 000 eurot aastal 2017, 40 000 eurot aastal 2018 ja 60 000 eurot tänavuseks aastaks.

Toimetas Martin Vaher