Robert F Kennedy Jr Foto: RFK/Twitter

Üks modRNA geeniteraapia leiutajaid, Robert Malone, teeb ülevaate USA presidendikandidaadi Robert F. Kennedy Jr. raamatust "Kuidas varjatakse Wuhani kuritegusid".

Ameerika Ühendriikide presidendivalimistel kandideeriv Robert F. Kennedy Jr. avaldas hiljuti raamatu "Kuidas varjatakse Wuhani kuritegusid: kohutav biovõidurelvastumine" (The Wuhan Cover Up: And the Terrifying Bioweapons Arms Race). Pealkiri ei anna tegelikult aimu, kui lai on selles raamatus käsitletud teemade ring ja selle tegelik sisu. Tegemist on ühe põhjalikuma Ameerika Ühendriikide biorelvade/bioloogilise sõja programmi ajaloolise ülevaatega, mis on eales kirjutatud. 

Võttes kokku ulatusliku osa rääkimata ja tsenseeritud ajaloost, algab raamat näidetega iidsetest Vahemere ümbruse ning Euroopa keemilise ja bioloogilise sõja ajaloost. Jätkab aruteluga Jaapani impeeriumi Teise Maailmasõja aegse bioloogilise sõja teemal (Üksus 731).

Kirjutatakse sellest, kuidas nii Jaapani kui Saksamaa bioloogilise sõja eksperdid ja tehnoloogiad toodi Ameerika Ühendriikide Fort Detrickisse ning loodi USAMRIID (operatsioon Kirjaklamber; operation Paperclip). Kennedy kirjutab sellest, kuidas sihikindlalt eirati rahvusvahelisi biosõja "kokkuleppeid". Jõutakse tänase päeva Wuhani Viroloogiainstituudi, Luure Keskagentuuri (CIA), julgeolekukogukonna, Hiina Kommunistliku Partei koostööni ja selle varjamiseni ning lõpeb tulevikku vaatamisega.

Mida teadusüldsus, korporatiivne meedia ja poliitiline klass tihti märkamata jätab, on tõik, et kaasaegse bioloogia – eriti mikrobioloogia, molekulaarbioloogia ja viroloogia – ja nakkushaiguste ravimitööstus on väga tihedalt seotud Ameerika Ühendriikide bioloogiliseks sõjaks ettevalmistumise arendustöödega.

Arvatakse, et föderaalsed kulutused biosõja uuringutele ja arendustöödele alates 2. Maailmasõja lõpust kuni 1972. aastal alla kirjutatud bakterioloogiliste (bioloogiliste) ja toksiinrelvade täiustamist, tootmist ja varumist keelustav ning nende hävitamist nõudva konventsioonini tehtud kulutused ületasid tuumaprogrammi oma. Lisaks seda, et bioloogilise sõja programm (ja selle rahastus) on seotud teadlaskonnaga. 

Suurem osa Ameerika Mikrobioloogia Ühingu juhte olid samuti kaitseministeeriumi ja Luure Keskagentuuri biosõja programmi juhid. Selline taust ja kaastekst on vajalik, et mõista kui korrumpeerunud on teaduslik meditsiin, eelretsenseeritud teadusajakirjad, tervise- ja ravimiametid, kuidas bioloogia teadusuuringud on olnud nii kõikehõlmavad, mis tuli välja Covidi kriisi ajal. Tuleb ainult vaadata, kuidas liigub raha. 

See juhib meid viimase ja kõige kohutavama peatüki juurde selles kurvas loos. "Kuidas varjatakse Wuhani kuritegusid." See on üksikasjalik kirjeldus olukorra kohta, mis juhtub igasuguse eetikaga siis, mida sünnib küllalt sageli, kui tohutu haldusbürokraatia seguneb "luurekogukonnaga".

Sellest sündiv Leviaatan, mida toidab "eesmärk pühendab abinõu" loogika, mis on tüüpiline kõikidele neile oskuslikele valetajatele, kes on praktiseerinud luurekunsti läbi ajastute, unustab ära lõpuks nii oma eesmärgi kui oma ülesande teenida kodanikkonda ja sellest saab koletislik kiskja.

Oskuslikult kokku võttes tõestab Kennedy erinevate materjalide varal, kuidas nimetatud elajas oma kaasaegses vormis, mida William Butler Yeats kuulutas ette "Teises tulemises", on lääne ja ida sõjalise-/luure-/tööstuskomplekside mugava koostöö poolt sünnitatud ja üles kasvatatud.  

Vaadates täna tulevikku, jääb avatuks küsimus, kas see globaliseerunud Leviaatan on edaspidi sama edukas, kui kasutab terve inimkonna peal kõrgetasemelisi psühholoogilise ja teabekontrolli meetodeid eesmärgiga, et ei peaks vastutama oma tegude eest? 

Või hoopis see raamat, nagu ka paljud sarnased teosed, suurendab teadlikkust, põhjustab ärkamise ja kodanikkonna seas tõhusa vastujõu sellele sügavale korruptsioonile, mis valitseb meditsiinilis-bioloogilise teaduse, meditsiinieetika ja kogu lääne tervisetööstuses, mis on sinna kuhjunud viimase sajandi jooksul? Võttes selle raamatu oma juhiseks, võime me näha vaenlast, meid lämmatava tarbekusest lähtuva kurjuse nägu, mis meid on tabanud.

Toimetaja kommentaar: Keda huvitab, mida Kennedy oma raamatus täpsemalt räägib, võib kuulata tema intervjuud Tucker Carlsoniga. Samuti on soovitav vaadata tema X-kontot.

Tülkis Karol Kallas