Rootsi sotsiaaldemokraadist peaminister Stefan Löfven (esireas, lipuke käes) koos kaasvõitlejatele 2016. aasta 30. juulil pealinna peal laiamas. Foto: Scanpix

Sveriges Radio andmetel on Rootsi parlamendi enamus jõudnud järelduseni, et uurima tuleks hakata kolmanda juriidilise sugupoole olemasolu ja seadustamist.

Nagu kinnitas oma kõneisiku kaudu Keskpartei, "teavad [nad], et on inimesi, kes ei koge end olevat ei mees- ega naissoost ning seepärast on oluline, et nende olukorda võetaks tõsiselt ning küsimust hakataks uurima."

Ettepanekut toetavad mõlemad valitsuserakonnad ehk nii sotsiaaldemokraadid kui rohelised.

Vasakpartei väitel on nimetatud trendi juba pikemat aega toetanud nendegi ind ja "hurraa".

"Vaadake ometi Euroopas ringi," ütles vasakpoolsete pressiesindaja Karin Rågsjö viitega Saksamaa eeskujule ning väljendas nördimust, et "meie oleme nii kaugele maha jäänud."

Rågsjö on ühtlasi kurb, et transsooliste seas on "uskumatult kõrge vaimuhaiguste osakaal ning kui seda kuidagi minimeerida saab, on see suurepärane."

Kolmanda soo uuringuid pooldavad ka liberaalid ehk mõõdukad, kuid kristlikud demokraadid ja Rahvapartei ütlevad jätkuvalt "ei."

Rootsidemokraadid on väljendanud vaoshoitud valmisolekut uurida pigem sugupoole definitsiooni kui sellist ning kalduvad arvama, et juriidilist sugu pole vaja – piisab bioloogilisest.

Nädalakommentaar: Lääne tsivilisatsiooni hullud päevad