Foto: Piqsels

Kuus Rootsi tippteadlast nimetavad Covid-19 vastu tehtavaid süste ilmselgelt ohtlikeks ja kutsuvad üles inimeste pookimist koheselt peatama. Samuti nõutakse vaipsüstimise kõrvalnähtude põhjalikku uurimist.

Meditsiinivabaduse eest seisvate arstide ühendussse Läkaruppropet kuuluvad arstid avaldasid oma pöördumise uudisteportaalis Daily Sceptic 13. jaanuaril.

Viie arsti ja ühe inimõiguste teadlase allkirjastatud pöördumises osutatakse, et täna hakkab seninägematu vaipsüstimise kahjude ulatus selgeks saama. Juhtivad teadusajakirjad avaldavad lõpuks uuringuid nähtuste kohta, mida "põrandaalused" teadlased on viimase kahe aasta jooksul selgitanud ja eriti osas, mis puudutavad tõvekindluse pärssimist (immune supression).

Samuti tekitavad tõsist muret sündide vähenemine ja liigsuremus.

Täna levib maailmas väidetavalt eriti nakkav Krakeni nimeline (XXB 1.5) Omicroni tüve alamvariant, millel on eriti suurepärane inimeste tõvekindlusest möödahiilimise võime. See on täpselt asi, mida sõltumatud teadlased ennustasid vaipsüstimisega tekkiva kitsapiirilise antigeenide sidumise (narrow antigenic fixation) puhuks.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) väidab, et päevas sureb maailmas Covidi kätte 10 000 inimest, mida on keskmisest gripist rohkem kui kümme korda enam. Hiina Rahvavabariigi Covidi laine ulatust ei oska keegi hinnata, kuna riik ei esita õigeid andmeid ja Rootsi ei välista, et tuleb kehtestada Covidi piirangud, kuigi riigis on 85 protsenti elanikkonnast "täielikult süstitud".

Asjaolu, et nii kõrge vaktsineerimise määr pole andnud paremaid tulemusi, on iseenesest tähelepanuväärne tõsiasi.

Teine hoiatav märk on, et liigsuremus on üle keskmise terves Euroopa Liidus, kuigi koroonaviiruse enda mõjud on olnud rohkem kui aasta väikesed. Saksamaal oli oktoobris liigsuremus võrreldes varasemate aastatega 19 protsenti suurem. Suuremal osal neist surmadest pole seost Covidiga.

Lisaks juhivad teadlased tähelepanu, et kui maailmas on üks hingamisteede haigus levinud kolm aastat, siis ei tohiks sellega kaasneda nii palju surmi, kuna kokkupuude viirusega toob vältimatult kaasa loomuliku immuunsuse. Mida Covidi puhul pole juhtunud. 

Teadlased osutavad, et vaktsineerimine võib hoopis tõvestajaid võimestada.

Samuti on ilmunud mitmeid uuringud, mis seovad ühte covidi vastu süstimise ja südamehaigused ning veretompude tekkimise. Hiljuti Tais avaldatud uuring näitab, et ⅓ süstitud noortest said omale külge mingit laadi südameprobleemid. Veel avaldamata Šveitsi uuringus näidatakse, et kolmel protsendil süstitutest on südamelihaste kahjustused. 

Mis puutub sündimusse, siis 2022. aasta alguses vähenes Rootsi sündide arv ligi kümme protsenti.

Teadlased kutsuvad üles "avatud ühiskonna renessansile" ja "demokraatlike ning teaduslike diskursuste otsast peale üles ehitamisele", milleks tuleb muuhulgas vastata vaipsüstimist puudutavatele kriitilistele küsimustele. Senine nomenklatuuri ja teadusinstitutsioonide Covidi käitumine on teinud avatud ühiskonnale korvamatut kahju ning mõlema korruptsiooni tuleb uurida.

Pöördumisele on alla kirjutanud digitaliseerimise ja inimõiguste teadlane Johan Eddebo, anesteoloogia ja intensiivravi kaasprofessor Sture Blomberg, onkoloogia emeriitprofessor Ragnar Hultborn, lastepsühholoog Sven Román, kirurgia kaasprofessor Lilian Weiss ning kliinilise mikrobioloogia ekspert Nils Littorin.   

21.–22. jaanuarini toimub Stockholmis viidatud meditsiiniekspertide korraldatud konverents, millel arutletakse Covid-19 poliitikate ja massisüstimise tagajärgede üle.

Toimetas Karol Kallas