Rootsi ajakirjanikud peavad arvestama sellega, et teatud kontekstis jutumärke kasutades võib "ülaltpoolt" avalduda surve." Foto: Maxxyustas/Bigstockphoto.com

Rootsi kaitseministeeriumi alluvuses tegutsev kaitseuuringute agentuur on kuulutanud riigis tegutseva nn uue meedia ehk poliitilist korrektsust eiravad väljaanded nagu näiteks Samhällsnytt (varem Avpixlat), Nyheter Idag ja Nya Tider võimalikuks ohuks demokraatiale.

Raportis, mis kannab kõnekat pealkirja "Valge vihkamine: radikaalne natsionalism digitaalkeskkonnas" defineeritakse "vihkamist" väga laiapõhjaliselt, mistõttu langevad sellesse kategooriasse lisaks vägivaldsele ekstremismile ka "vastikud väljendid", naljad, internetis trollimine ning isegi jutumärkide kasutamine teatud kontekstis, vahendab ZeroHedge.

Näiteks on raporti järgi tegemist vihkamisega, kui jutumärkidesse pannakse "pagulased" või "saatjata alaealised".

Samal ajal on ohtrasti esinenud juhtumeid, kus "saatjata alaealistena" esinevad sisserändajad on osutunud olevat meheeas.

Nii selgus suvel, et juuni alguse seisuga olid kohtumeditsiini eksperdid kontrollinud 581 varjupaigataotleja vanust 4200 hulgast, keda Rootsi migratsiooniamet alaealisuse osas kahtlaseks pidas, ning avastanud, et 447 neist on täiskasvanud.