Rootsis käivitus granaadiamnestia

Politsei uurimas 2016. aasta 22. augustil olukorda Göteborgi elumajas, kuhu akna kaudu visati käsigranaat. Hukkus 8-aastane poiss, kes parasjagu magas. Foto: Scanpix

Sel nädalal algas Rootsis granaadiamnestia, mille tulemusel loodetakse vähendada lõhkekehade esinemist tänavatel, kus neid kasutavad kuritegelikud rühmitused.

Amnestia käivitus 15. oktoobril ning kestab tuleva aasta 11. jaanuarini, vahendab SVT esmaspäevast uudist Breitbarti toimetus Londonis.

Erinevalt varasematest ja granaate ning muid lõhkekehasid mitte hõlmavatest relvaamnestiatest Rootsis ei tule seekord tuua asju politseijaoskonda.

Pigem julgustatakse inimesi kutsuma kohale korrakaitsjad, kes võtavad vajadusel kaasa kvalifitseeritud lõhkekehade kahjutukstegemise eksperdid.

Kui tarvis, kaasavad eksperdid juba pommirühma.

Lisaks käsigranaatidele saab karistust kartmata kohapeal ära anda lõhkaineid, püssirohtu, süüteaineid ja pürotehnikat.

Politsei statistika näitab, et kui 2014. aastal toimus Rootsis teadaolevalt kaheksa rünnakut, mille käigus kasutati (plahvatamata jäänud) granaate, siis mullu oli selliseid juhtumeid juba 52, kusjuures 27 juhul granaadid ka plahvatasid.

Bosnia prokurör: Rootsi on suurim must turg Balkani piirkonna relvadele

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!