Saksa kantsler täna hommikul oma kantseleis. Foto: Scanpix

Saksa kantsleri Angela Merkeli sõnutsi "ei ole aktsepteeritav, et üks valitsus ütleb, et teda ei huvita Euroopa Liidu kohtu otsus."

Merkeli teatel tegeletakse kõnealuse Ungari valitsuse küsimusega oktoobrikuisel Euroopa Liidu tippkohtumisel ehk ülemkogul, vahendab AP.

Euroopa Liidu kõrgeim kohus ehk Euroopa Kohus otsustas 6. septembril vastusena Slovakkia ja Ungari poolt esitatud kaebusele, et Euroopa Liit võib "erakorralises olukorras" liikmesriikidele migratsioonikvoote peale suruda ka vastu nende tahtmist.

Ungari välisminister Péter Szijjártó vastas selle peale, et kohtu "otsus polnud ei õiguslik ega professionaalne, vaid poliitiline."

Ta täpsustas, et Euroopa Liit on oma poliitikaga "vägistanud Euroopa õiguse ja Euroopa väärtused" ning lubas, et "tõeline lahing alles algab."

Juba augusti lõpus sedastas Szijjártó, et "Euroopa liidrite seas pole kohta" poliitikutel, kes ei tule toime turvalisuse tagamisega kontinendil.

"Euroopa liidrid vastutavad turvalisuse tagamise eest kontinendil ning nendel, kes sellega toime tulla ei suuda, pole kohta Euroopa liidrite seas," sõnas ta.