Foto: Wikimedia Commons

Saksamaa julgeolekuasutuste väitel valmistavad vasakäärmusliku Antifa liikumise liikmed ette rünnakuid politseiametnike ja poliitiliste oponentide vastu, sealjuures ka potentsiaalseid atentaate, vahendab Breitbart London.

Föderaalse kriminaalpolitseiameti ja föderaalse põhiseaduse kaitsmise ameti ohuanalüüsi kohaselt muutuvad Saksamaa Antifa liikumine ja selle 50 toetavat rühmitust üle terve riigi üha vägivaldsemateks ning leiab aset nö vägivallategude professionaliseerimine. Ühtlasi usutakse, et nad kavandavad sihitud rünnakuid ning koguni atentaate.

Ametivõimud on ühtlasi mures väidete pärast, et mõned Saksamaa Antifa liikmed on reisinud Põhja-Süüriasse, et saada osa vasakpoolse Kurdi militaarorganisatsiooni YPG lahingukoolitusest.

Berliini põhiseadusliku kaitseagentuuri kohaselt on Antifa olnud tosinate rünnakute taga Saksamaa pealinnas alates hoonete ja sõidukite värvirünnakutest kuni süüterünnakuteni. Nende peamisteks sihtmärkideks on parempoolsed poliitikud ja ajakirjanikud.

Mullu väljastas Antifa väidetavalt "atentaadi juhendi" Indymedia veebiplatvormil, mida on Antifa võitlejad sageli kasutanud, et võtta vastutus erinevate rünnakute eest, kaasaarvatud erakonna Alternatiiv Saksamaale parlamendiliikme Frank Magnitzi tapmiskatse eest.

Atentaadi juhendis kutsutakse üles tapma mitmeid Alternatiiv Saksamaale parlamendiliikmeid nagu näiteks Alexander Gaulandi ja Alice Weidelit ning antakse selleks ka üksikasjalikke juhiseid.

Toimetas Martin Vaher