Foto: Bigstockphoto

Kõrged energiahinnad ja kallis finantseerimine on Saksamaa viimase suure päikesepaneelide tootja pannud kavandama oma tootmise kolimist USAsse. See on üks näide Saksa aina suurematest tööstusinvesteeringutest USAsse, selmet arendada tööstust kodumaal. 

Saksamaa suurim päikesepaneelide tootja Meyer Burger plaanib Euroopa kõrgete energiahindade ja aina keerulisema finantseerimise tõttu kolida oma tootmise USA-sse, vahendab Die Welt. Alates energiahindade tõusust on Saksa ettevõtted investeerinud või viinud tootmist USAsse 650 miljardi dollari väärtuses. 

Konkurents päikesepaneelide vallas on väga tihe, kus suur survestaja on Hiina. Selleks, et ellu jääda, peavad ettevõtted tegema kardinaalseid otsuseid ja viima tootmise sinna, kus sisendhinnad on odavamad ja finantseerimiseks raha kättesaadavam. Ühtlasi soodustab USA administratsioon tööstuse kolimist USAsse mitmete maksuerisuste või toetustega. 

Kuigi Saksa valitsus kavandab toetusi tööstustele, et väljakolimist USAsse vähendada, näib valitsus oma otsustega olevat hiljaks jäänud. 

Toimetas René Allik