Saksa tervishoiuminister Jens Spahn rääkis tänasel pressikonverentsil plaanist keelata rangete karistuste ähvardusel ära teraapia, mis aitaks abi otsivatel homoseksuaalidel oma hälbest vabaneda, 11. juunil 2019, Berliinis, Saksamaal. Foto: Scanpix

Saksamaa tervishoiuminister Jens Spahn tutvustas täna plaani keelustada teraapia, mis aitab abi otsivatel homoseksuaalidel oma hälbest vabaneda, kuna praegune 2500 eurone trahv teraapia korraldamise eest pole tema hinnangul piisav.

“Homoseksuaalsus pole haigus ega nõua seetõttu ravi,” põhjendas oma kavatsust Spahn, kes on ka ise homoseksuaal.

Enne teraapia keelustamist pidas ta nõu ka 46-liikmelise “ekspertkomisjoniga”, kuhu kuulusid nii poliitikaasjatundjad kui ka teadlased. Komisjon nõustas ministrit selle osas, kas sellise teraapia keelamine oleks meditsiinilises, poliitilises ja ka õiguslikus mõttes üldse võimalik.

Minister: teraapia mõjub inimeste tervisele halvasti

Tervishoiuminister on arvamusel, et selline raviprotsess mõjub homoseksuaalidele hoopis halvasti, kuna selle teel üritatakse noori teisiti mõtlema panna ning sisendada neile vastumeelsust homoseksuaalsuse suhtes.

Senine trahv polevat piisav

Spahni hinnangul pole praegune 2500 euro suurune trahv teraapia korraldamise eest aga sugugi piisav. Seetõttu tuleb komisjonil enne seaduseelnõu esitamist jõuda esmalt selgusele selles, mida täpsemalt üldse keelama hakatakse ning seejärel otsustada, millised peaksid olema rangemad karistused homoseksuaalide ravimise eest.

Peamiselt usulistes kogukondades levinud teraapiat viivad läbi psühhoterapeudid ning Saksamaal üritab selle kaudu abi saada umbes 1000 homoseksuaali aastas.

Allikas: Postimees

Toimetas Martin Vaher