USA president Barack Hussein Obama koos kahe salateenistuse agendiga sel pühapäeval Pentagoni lähistel. Foto: Cliff Owen, AP/Scanpix

Tunnistajate sõnutsi konfiskeerisid Ameerika Ühendriikide salateenistuse töötajad pärast demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni pühapäevast kokkuvarisemist pealtnägijate mobiiltelefonid ja elektroonikaseadmed.

Tõenäoliselt oli tegemist katsega juhtumit avalikkuse eest varjata, kirjutab Christian Times Newspaper. Nagu selgitas väljaandele eemal seisnud allikas, astusid salateenistuse töötajad pealtnägijate juurde ning palusid loovutada telefonid, elektroonilised seadmed ja kogu juhtumiga seotud videomaterjali.

“Nad võtsid mu telefoni ja vaatasid järele, kas ma pole midagi salvestanud,” ütles üks tunnistaja.

Juhtumi juures ei viibinud meediakanalite esindajaid, kuna Clintoni kampaania tiim oli nende lähenemise blokeerinud.

Intsidendi kohta levisid kõikjal maailmas üksnes kodanike isiklikud fotod ja videod.

Juhtunu kohta võttis pühapäeva õhtul sõna ka salateenistus, eitades Twitteri vahendusel protokolli rikkumist juuresviibijate suhtes.

FACT CHECK: At no time did @SecterService personnel violate security protocols during the early departure of one of our protectees.

The @SecterService is confident in the actions taken by its Protective Detail earlier today.

Paljude jaoks tekitab küsimusi Clintoni meeskonna poolt levitatud teade, et kandidaat oli haigestunud reedel kopsupõletikku. Küsitakse, kuidas võis ta sellisel juhul osaleda kahel avalikul üritusel, mängida väidetavalt pärast kokkuvarisemist tütre korteris oma lapselapsega ning poseerida taas tänavale ilmudes koos väikese tüdrukuga, põdedes ise nakkushaigust:

https://www.youtube.com/watch?v=m_RhcVXVwws

Sotsiaalmeedias leviva kuulujutu, et tänavale väljus korterist tegelikult Hillary Clintoni järeleaimaja Teresa Barnwell, lükkab ümber viimase intervjuu TruNewsi reporteri Edward Szalliga. Barnwell kinnitab, et osales samal ajal otsesaates ning tal on “alibi”. Telefoniintervjuu algab 28. minutil.

Mõnede vaatlejate hinnangul on Clinton korterist inimeste ette ilmudes saledam, kui tavaliselt.

Küll aga selgub intervjuust, et näitleja Teresa Barnwell on asendanud poliitikut varasematel rahakogumise üritustel ehk nn fundraiseritel.

Kodaniku videot Hillary Clintoni äratoimetamisest pühapäevaselt 9/11 mälestusteenistuselt saab vaadata siit:

https://www.youtube.com/watch?v=VdfE8ulSUhc