Ian Furgeson soovis osta kohalikust e-sigarettide poest Xhale City mõningaid tarvikuid, kuid kuna ta kandis president Trumpi toetavat mütsi ja särki, siis palus müüja tal poest lahkuda. Kui Ian aga keeldus, kaotas müüja enesevalitsuse ja muutus agressiivseks ning kostitas teda räige sõimuga, vahendab Daily Mail.

Kirjeldatud intsident leidis aset väikeses Tuckeri linnas, Georgia osariigis, USAs. Pärast seda kui müüja palus oma riidevalikuga avalikult Trumpi toetaval Ian Furgesonil (36) oma poest lahkuda, võttis Ian välja oma telefoni ning hakkas jäädvustama enda diskrimineerimist poliitiliste vaadete alusel.

"Mul paluti just poest lahkuda," ütleb Ferguson videos. "Ta tervitas mind, mis oli temast kena. Ma leidsin selle toote, mida ma soovisin osta ning seejärel palus ta mul lahkuda."

Kui Furgeson keeldus aga poest lahkumast hakkas müüja teda sõimama, muutus vägivaldseks ja ähvardas politsei kutsuda:

"Käi p*rse, käi p*erse. Tõmba siit kurat minema. Ma kurat ei suuda kannata teiesuguseid rassistlikke p****eveste. /…/ Kasi poest minema! Kasi poest minema! Mind ei koti! Kasi minema! Kasi kurat minema. /…/ P*****e kapitalism. P*****e sinu kuradi president. Ta on rassist, loll s*tapea. Sina oled rassist, loll s*tapea."

Poes viibis samal ajal ka üks mustanahaline klient, kellele Furgeson kinnitas, et ta pole rassist ning et tal pole mingit probleemi tema teistsuguse nahavärviga ning et ta soovib vaid oma sisseoste teha. Kui aga kriiskavalt karjuv müüja keeldus teda jätkuvalt teenindamast, otsustas Furgeson viimaks lahkuda, öeldes enne seda veel müüjale, et Trump on siiski ka tema president.

Hiljem postitas Furgeson video oma Facebooki lehele, kus see on kogunud juba 7,5 miljonit vaatamist ning kust seda on jagatud üle 200 000 korra.

Furgeson ütles, et Xhale City kontor võttis temaga hiljem ühendust ning kinnitas, et see müüja vallandati. Seda kinnitas ka postitus Xhale City Facebooki lehel:

"Meie sõpradele ja klientidele,

täna käitus üks meie töötaja kliendiga sobimatul viisil. Xhale City ei tolereeri sellist käitumist oma töötajate poolt. Kui me olime eksinud töötaja kindlaks teinud, vallandasime ta koheselt. Me rääkisime ka kliendiga ja palusime vabandust. Me väärtustame oma kliente ja kohtleme neid lugupidavalt ja väärikalt, olenemata nende poliitilistest vaadetest."

Toimetas Martin Vaher