Salvini kavandab üleeuroopalist “populistide” liitu

Itaalia siseminister Matteo Salvini telesaates "Porta a Porta", taustal Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni pilt. Foto: Scanpix

Itaalia siseminister ja Liiga juht Matteo Salvini teatas, et tahab 2019. aastal toimuvateks Euroopa parlamendi valimisteks luua üleeuroopalise liidu, mis taotleb Euroopa vabastamist globalistide poolt peale surutud massilisest immigratsioonist ja läbikukkunud majanduspoliitikast.

“Ma tahan ühendada parteid, mis moodustavad Euroopa Parlamendis uue enamuse – parteid Austrias, Hollandis, Rootsis, Prantsusmaal ja Saksamaal,” ütles Salvini.

“Ma tahan teha kuuldavaks teistsuguse Euroopa, töö ja kindlustunde lootuse Euroopa, ja kõik parteid peavad valima, kelle poolel nad on,” lisas ta.

Alles mõne nädala eest rääkis Salvini, kelle populaarsus Itaalias järjest kasvab, kavatsusest muuta enda juhitud Liiga üleeuroopaliseks jõuks, mis ületaks regionaalsed ja rahvuslikud piirid ning “tooks vabaduse kõigile Euroopa inimestele.”

Seni on üleeuroopalise poliitilise liikumise loomise plaane sepitsenud Prantsusmaa globalistist president Emmanuel Macron.

17. aprillil vahendas ERRi portaal uudise, et Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand pakkus koostööd Emmanuel Macronile, kes loob teda võimule toonud liikumise En Marche! baasil uut üleeuroopalist organisatsiooni.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!