Ungari valitsus kavatseb vabastada neli ja enam last sünnitanud emad elu lõpuni tulumaksust. Eesti erakondadest on analoogsed ettepanekud oma valimisprogrammi kaasanud Isamaa ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Objektiiv palus mõlemal erakonnal oma ideid lähemalt selgitada. 

Isamaa ettepanek on rakendada maksuvaba tulu juba esimesest lapsest ja tõsta täiendav maksuvaba tulu lastelt 600 euroni 3 lapsega pere kohta. Lubadusest räägib põhjalikumalt erakonna peasekretär Priit Sibul.

EKRE programmis on punkt, mis lubab vähendada lapse ülalpidajate tulumaksu veerandi võrra iga lapse pealt kuni tema 18-aastaseks saamiseni. Ülalpidajatena ei ole seejuures mõeldud ainult ema-isa, vaid ka kasuvanemaid või vanavanemaid. Ideed kommenteeris Martin Helme.

SA Perekonna ja Traditsiooni kaitseks juhataja Varro Vooglaid tervitas ettepanekuid, leides, et muudeski valdkondades tuleks rakendada maksurahast jagatavate riiklike toetuste asemel hoopis maksusoodustusi.

Viktor Orbáni valitsus soovib lisaks tulumaksuvabastusele sündivust suurendavate meetmetena usaldada kõikidele vastabiellunud paaridele 10 miljoni forinti (31 600 euro) suurune intressita laen, mis kustutakse peale kolmanda lapse sündi. Samuti on ette nähtud subsiidiumid lastega peredele auto ostmiseks.

Vaata põhjalikumalt videost.

Juhtkiri: Ungari näitab paljulapselistele peredele maksuvabastust andes taas head eeskuju