Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juht Varro Vooglaid kirjutas sotsiaalmeedias, et üks neljapäeval Tartus sihtasutuse näitusel karglemas käinud homo- ja transaktivist on George Sorose poolt rahastatud "mõttekoja" Praxis soolise võrdsuse ja võrdsete võimaluste analüütik Isabel Jezierska, kes on varasemalt võtnud ka sõna laste sünnieelse tapmise õigustamiseks.

"Praxis on see ulatuslikku riiklikku rahastust nautiv organisatsioon, mille eelmiseks juhiks oli Tarmo Jüristo ning mida nüüd juhib teine homoaktivistina tuntud isik, eelnevalt nii Sorose käepikendusena tegutsevat vabaühenduste liitu juhtinud kui ka president Kersti Kaljulaiu vabakonnanõunikuks olnud Urmo Kübar," selgitas Vooglaid oma postituses.

Ta lisas, et teiste hulgas kuuluvad Praxise juhtkonda ka tuntud homoaktivist Alari Rammo, kes eelnevalt toimetas koos Kübaraga vabaühenduste liidus, ja samuti innuka homoaktivistina tuntud Mari-Liis Sepper, kes varem tegutses sotsiaalministeeriumi rüpes soolise võrdõiguslikkuse volinikuna.

Praxise näol on Vooglaius sõnul loodud mõnus soe koht, kus vasakpoolseid ideoloogilisi aktiviste korralikul palgal hoida, et need aktivistid saaksid siis meie ühiskonna aluste õõnestamisele pühenduda.

SAPTK juht toob välja ka Praxise kodulehel oleva informatsiooni, mille kohaselt on "vabaühendus Praxis loodud 2000. aastal filantroop George Sorose kodanikuühiskonna arengut toetava Avatud Ühiskonna Fondi ehk (Open Society Institute, OSI) rahalisel toetusel kui Eesti esimene sõltumatu, mittetulunduslik mõttekeskus (ingl think tank)."

"Eks sellega ole põhimõtteliselt kõik öeldud," nendib Vooglaid. "Lisada võib, et kui alguses tegutses Praxis Sorose käepikendusena Sorose rahadele tuginedes, siis juba ammu on oluline osa rahastamisest pandud Eesti maksumaksjate õlgadele."

Vooglaid toob veel ka välja, et ootuspäraselt on Jezierska ka riiklikult rahastatud feministliku veebiväljaande Feministeerium kaastööline ning muidugi on ta seal võtnud sõna ka laste sünnieelse tapmise õigustamiseks.

Isabel Jezierska on õppinud bakalaureuseastmes filosoofiat Tartu Ülikoolis ja Sheffieldi Ülikoolis Inglismaal, kus tegeles peamiselt analüütilise seksi-, poliitika- ja kõrgharidusfilosoofiaga. Magistrikraadi poliitikateadustes on ta tänavu omandanud aga Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudist, kus kirjutas oma väitekirja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) noorteorganisatsiooni Sinine Äratus "paremradikaalsest ideoloogiast".

Enne Praxisesse tööle asumist käesoleva aasta märtsis on ta töötanud veel arvamustoimetajana Eesti Päevalehes ning faktikontrolöri ja väitlustoimetajana Postimehes.

Eile Tartu Raekoja platsil läbi viidud SAPTK Elukultuuri Instituudi abordivastast välinäitust "Elu enne sündi" käis Jezierska häirimas koos Progressiivse Liikumise juhi Jens Jaanimäega.

Toimetas Martin Vaher