Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) korraldab 17.–19. augustil 2021 Kernu mõisas juba teist aastat järjest Konservatiivse Suveakadeemia, mis keskendub konservatiivsetele ideaalidele ehk küsimusele sellest, millistest põhimõtetest lähtuvalt peaks ühiskond olema konservatiivse visiooni kohaselt üles ehitatud. Avalduse esitamise tähtaeg on 16. juulil.

Suveakadeemia loengud ja arutelud käsitlevad konservatiivse maailmavaate aluseid ja keskenduvad mitmetele olulistele teemadele: voorused kui ühiskonna moraalne vundament; vabaduse, väärikuse, vastutuse ja õigluse ideaalid; perekond kui ühiskonna alus ja abielu kui perekonna alus; vabade kodanike ühiskonna ideaal; demokraatia ideaal; riikliku iseseisvuse ja rahvusriigi ideaalid; põhiõiguste ja -vabaduste ideaal; austus loodu vastu; kristlik religioon ja moraalsed absoluudid.

Konservatiivne Suveakadeemia toimub kristlik-patriootlikus vaimus ja selle peamisteks lektoriteks on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhataja Varro Vooglaid ja Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi.

Külalislektoriks on Lauri Vahtre, kes räägib noortele meestele vabadussõja aatest ja selle olulisusest meie ajal. Konservatiivsete ideaalide kaitsmise vajalikkusest poliitikas kõneleb Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme. Veikko Varik peab loengu käitumiskultuurist ja etiketist. Muusikalise etteaste ja vestlusõhtu teeb Tõnis Mägi.

Konservatiivsest Suveakadeemiast on oodatud osa saama 16-28-aastased noormehed, kes juhinduvad oma elus konservatiivsetest väärtustest ja soovivad elualalhoidliku ilmavaatega lähemalt tutvuda. Suveakadeemiasse kandideerimiseks tuleb registreerimislehe kaudu esitada kirjalik taotlus koos omapoolse motivatsioonikirja ja fotoga. Alaealistelt osalejatelt eeldame ühtlasi vanemlikku nõusolekut.

Avalduse esitamise tähtaeg on 16. juulil kell 18. SAPTK kinnitab osalejate registreerimise suveakadeemiasse hiljemalt 30. juulil. Registreerumisleht asub SIIN.

Konservatiivse Suveakadeemia programmis osalemine koos toitlustuse ja majutusega Kernu mõisas on osalejatele tasuta. Samuti tagab SAPTK osalejatele ühise transpordi pealinnast Kernu mõisa ning tagasi pealinna.

Konservatiivse Suveakadeemia läbiviimise eelduseks on vähemalt 15 osaleja registreerumine. Osalejatelt ootame aktiivset osavõttu akadeemia programmist ja härrasmehelikku käitumist.

Lisainfo: Indrek Petersoo, 51 46 735, indrek.petersoo@saptk.ee või akadeemia@saptk.ee

Toimetas Markus Järvi