Koroonapiirangud tuleb tühistada viivitamatult, ütleb Toompeal toimuva meeleavalduse loosung. Foto: SAPTK

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks korraldab neljapäeval, 3. veebruaril kell 11:00 Toompeal Rüütelkonna maja ees meeleavalduse valitsuse koroonapoliitika ja sellest tulenevate piirangute vastu.

"Sel nädalal andis valitsus teada, et kavatseb hakata mõistusevastaseid koroonapiiranguid leevendama. Samas ei tohiks need piirangud kehtida enam mitte ainsatki päeva – need tuleks tühistada sõna otseses mõttes viivitamatult. Just selle sõnumiga koguneme neljapäeval taas Toompeale, et pidada Rüütelkonna maja ees senistest pikettidest tunduvalt suurem meeleavaldus," kirjutas SAPTK juhataja Varro Vooglaid.

"Tulge ise ja võtke kaasa ka oma sõbrad, sugulased või kolleegid! Seisame seal väärikalt ja tugeva sõnumiga, et valitsus ei saa lõputult kodanike õigusi ja vabadusi jalge alla tallata," toonitas Vooglaid.

Meeleavaldusega on liitumas ka vabaduse autokolonn, mis sõidab samuti neljapäeval Toompeale. "Võitleme ühtselt oma põhivabaduste eest, Kanada eeskujul Eestis! Ja nõuame koroonapiirangute ja igasuguste sundmeetmete kohest lõpetamist," seisab nende ürituse lehel.

Vooglaid lisas, et kuigi ei tema ega SAPTK ei ole kolonni organiseerimisega seotud, on sellega liituvad inimesed igal juhul neljapäeval Toompeal toimuvale meeleavaldusele väga oodatud. "Omalt poolt panen aga kõigile osalejatele südamele tegutseda kooskõlas avaliku korraga, nagu meie seda pikette korraldades oleme järjepidevalt teinud," rõhutas ta.

"Tõsi, olen ka ise tõstatanud võimaluse lükata protestides sisse järgmine käik ja pakkida autodega kogu Toompea kinni, aga selle peale tuleks minu hinnangul minna siis, kui valitsuse lubadus asuda piiranguid tühistama osutub valelikuks või kui sellega hakatakse viivitama. Sellist ettevõtmist korraldama asudes võtaksin ka selle eest vastutuse. Igal juhul on oluline meeles pidada, et rahumeelsus ja korrektsus on mitte meie nõrkuse, vaid meie tugevuse märk," selgitas SAPTK juhatuse esimees.

Peaminister Kaja Kallas selgitas täna tehtud avalduses, et valitsus plaanib küll hakata piiranguid leevendama, ent samas ei antud isegi mitte infot selle kohta, millisest kuupäevast alates on vaktsiinipasside süsteem ja maskikandmise kohustus tühistatud. Keskerakond ootab aga peaministrilt kolmapäeva õhtuks selget sõnumit selle kohta, millisest kuupäevast koroonapassid kaovad.

Toimetas Martin Vaher

Kaja Kallase tänane avaldus jätab mulje, nagu tahaks ta meelega inimesi närvi ajada. Selget sõnumit pole ei…

Posted by Varro Vooglaid on Tuesday, February 1, 2022