SAPTK pikett Toompeal 20. jaanuaril 2022. Foto: Martin Vaher

20. jaanuaril leidis Toompeal Stenbocki maja ees aset viies SAPTK poolt korraldatud pikett valitsuse apartheidipoliitika vastu. Kõnedes rõhutati, et valitsuse sihiteadlik programm põhiseaduslike õiguste mahasurumiseks on kuritegelik ning kohtunikkonna tegevusetus selle juures on häbiväärne. Samuti nenditi, et valitsuse koroonapoliitika kahjustab riigi kaitsevõimet ning valitsus on muutunud tülgastavaks koloniaalvõimuks.

"12. märtsist saab täis kaks aastat piirangute kehtestamisest. Kaks aastat on seda asja siin tehtud. On täiesti põhjendatud mõelda, et piirangud, apartheid, kõik see, mis siin aset leidis ja on leidnud viimase kahe aasta jooksul – ka politsei vägivald ja meelevald näiteks MEM Cafe vastu – on tekitanud ohvreid juurde, selle asemel, et midagigi lahendada," juhatas piketi sisse Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi.

Otse Toompealt!

Posted by Varro Vooglaid on Thursday, January 20, 2022

"Üheskoos tuleb saata nendele inimestele seal [Stenbocki – toim.] majas, et see mida te teete ei ole olnud vastuvõetav, see ei ole praegu vastuvõetav ja see ei saa mitte kunagi mitte mingil tingimusel vastuvõetavaks, sellepärast, et tegemist on kuritegevusega nagu juba korduvalt on siin selgitatud," võttis sõnajärje üle Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhataja Varro Vooglaid.

"Pool aastat on sajad tuhanded inimesed avalikust ühiskondlikust elust välja tõrjutud lihtsalt sellel absurdsel põhjusel, et nad ei ole nõus laskma endale süstida lõpetamata ohutusuuringutega eksperimentaalseid ja ekslikult vaktsiinideks nimetatud aineid, mis peaks pakkuma kaitset viiruse vastu, mis reaalselt ei kujuta endast enamiku inimeste tervisele tõsist ohtu. Fakt. Sel lihtsal põhjusel on sajad tuhanded inimesed tõrjutud avalikust elust välja. Neilt on võetud ära õigus käia spordiklubides, neilt on võetud ära õigus käia kohvikus, restoranis, ujulas, kontsertidel, kinos, teatris ja isegi vabas õhus toimuvatel spordivõistlustel, nii naeruväärne kui see ka ei ole," rääkis Vooglaid.

"Valitsus, eesotsas Kaja Kallase ja Tanel Kiigega arvab, et näiteks mina, kes ma olen koroonaviiruse läbi põdenud ja kõigi teaduslike andmete kohaselt oman paremat immuunsust kui suur osa süstitud inimestest, ei tohiks osaleda näiteks Tartu maratonil, isegi siis kui ma olen valmis tegema selle PCR-testi, mis siis nende standardite kohaselt tõendab, et ma ei ole nakatunud ja seetõttu ei saa kedagi teist nakatada. Isegi siis. Nad ütlevad: ei, sellest hoolimata sina ja kõik teised sinusugused ei tohi osa võtta ei Tartu maratonist, ei Võhandu maratonist, ei ühestki teisest jooksuvõistlusest, mitte millestki, ühtegi jalgpalli mängu ei tohi vaatama minna, mitte midagi ei tohi teha, ei tohi minna lastega koos isegi uisuplatsile," kurtis Vooglaid.

Foto: Martin Vaher

"Ja kõik inimesed, kes omavad elementaarset minimaalsetki ausameelsust ja mõtlemisvõimet, saavad aru, et siin ei ole absoluutselt mitte midagi pistmist sellega, et pidurdada ühiskonnas selle kurikuulsa viiruse levikut. See lihtsalt ei ole sellega mitte kuidagi seotud. Kogu mõte, mis selle piirangute komplekti taga seisab ja mis sealt juba ammu väga selgelt välja paistab, on lihtsalt ahistada, kiusata ja türanniseerida inimesi sellisel viisil, et nad lõpuks murduksid ning läheksid ja laseksid endale need süstid ära teha. Ja sellisest eesmärgist lähtuvalt piirangute kehtestamine on absoluutselt ebaseaduslik," rõhutas Vooglaid.

"On lihtsalt häbiväärne, et kohtunikud ei ole siiamaani suutnud langetada mitte ühtegi otsust, kus oleks ükski piirang tühistatud. Isegi seda piirangut pole meil kohtunikkond suutnud tühistada, öeldes, et see ebaseaduslik, põhiseaduse vastane, mitte eesmärgipärane, ebaproportsionaalne, et süstimata inimesed ei tohi minna koos oma lastega uisuplatsile. See on naeruväärne. Kohtunikkond häbistab ennast täpselt samamoodi nagu poliitikud valitsuses ennast häbistavad või nagu ajakirjanikud on seda teinud, pidevalt neid propagandavalesid korrutades ja inimestele peale surudes. Need piirangud on absoluutselt mõistuse vastased, tegelikult ka absoluutselt põhiseaduse vastased, olgugi, et kohtunikud ei ole vähemalt siiani julgenud ühtegi otsust langetada, ja sellisena loomulikult absoluutselt vastuvõetamatud," heitis Vooglaid kohtunikkonnale ette.

Varro Vooglaid: valitsuse koroonapoliitika kahjustab riigi kaitsevõimet

"Kaja Kallas, Tanel Kiik, te olete kurjategijad. Te rakendate sihiteadlikult sellist inimeste põhiseaduslike õiguste mahasurumise programmi, mis on kuritegelik. See on karistusseadustiku paragrahvis 89 kirjeldatud inimsuse vastase kuriteona. Te olete lihtlabased kurjategijad nagu on mingisugused taskuvargad, ainult et teie kuritegevus on väga palju suurema mastaabiga. Aga tegelikult ei ole te põhimõtteliselt oma tegevuses mitte kuidagi erinevad… täpselt samasugused närukaelad, täpselt samasugused kurjategijad. Ja see ei ole mitte kuidagi pidi aktsepteeritav," jätkas Vooglaid.

"Vaadates, mis toimub meie riigikaitse sektoris, vaadates mis toimub meie energiasektoris, vaadates mis toimub inimeste põhiseaduslike õiguste mahasurumisega, mis toimub ühiskondliku usalduse hävitamisega… tegeletakse ühiskonna ja riigi hävitamisega. Riigi vundamendiks on kokkukuuluvustunne. Kui sa tekitad sadadele tuhandetele inimestele sellise tunde, et ma ei tunne ennast enam üldse osana sellest riigist, siis tegelikult on inimestel ükskõik, mis sellest riigist saab. See on väga tõsine asi. Ma olen rääkinud mitmete reservväelaste ja tegevväelastega, kes ütlevad, et kaitseväe juhtkonnal ilmselt puudub üleüldse igasugune arusaamine sellest, kui suurt kahju nad on teinud riigi kaitsevõimele, sest inimesed lihtsalt ei taha selle riigi eest mitte kuskile välja minna, kui see riik tegeleb nende, nende perekonna, nende lähedaste, sõprade, pereliikmete süstemaatilise ahistamisega ja türanniseerimise ja mõnitamise ja kiusamisega. Aga miks ma peaksin tahtma selle riigi eest seista? Täiesti põhjendatud küsimus. Ja väga paljud inimesed kaitseväes, tegevväelaste seas, reservväelaste seas, politseinike seas täpselt nii mõtlevadki, ma tean seda isiklikust kogemusest," selgitas Vooglaid.

Markus Järvi: meie valitsus on muutunud tülgastavaks koloniaalvõimuks

"Apartheidivalitsus on näidanud selle aasta jooksul, et ta ei ole valmis vastutama absoluutselt mitte millegi eest. Tundub, et see inimene, kes seal Stenbocki majas praegu peaministri positsioonis tegutseb, on kellegi teise käepikendus – tema ise ei ole see, kes seisab ja vastutab nende otsuste eest, mida ta teeb. On mingisugune muu instants, kes teda juhatab ja kelle nukk ta on," rääkis Järvi.

"See annab tunnistust sellest, mida Valdur Mikita ütles välja mõned aastad tagasi: tundub nagu oleks meie enda maa, meie enda valitsus ja meie enda poliitikud muutunud tülgastavaks koloniaalvõimuks. See sama mõte tuleb, kui me vaatame, kuidas Kaja Kallase valitsus kohtleb omaenda rahvast. Niimoodi kohtleks inimesi kolonialistid. Niimoodi kohtleks inimesi need, kes oleks mõne impeeriumi poolt saadetud põlisrahvast ohjeldama. See ei olekski nagu meie valitsus, need ei olekski nagu meie inimesed. Aga selle pärast me olemegi ju siia pidevalt tulnud, juba mitmel korral, nõudmaks omaenda elementaarseid õiguseid. Tuletame seda ikka ja jälle meelde," sõnas Järvi.

Foto: Martin Vaher

"Maskid on kogu selle kahe aastase maskistamise jooksul langenud. Langenud Eestis, Euroopas ja igal pool. Kõik need jõud, kes on rääkinud liberaalsest demokraaťiast ja vähemuste õigustest ja vabadusest, on seda tegelikult teinud süsteemi huvides ja nad ei seisa vabaduse kaitsel. Aga seda teeme meie, kes me oleme siia praegu kokku kogunenud. Vabaduse kaitsel seisame meie siin, keda need niinimetatud vabaduse prohvetid ja liberaalid pidevalt sõimavad, nimetavad, sildistavad. Meie oleme kodanikud, kes seisvad tõeliste kodanikuvabaduste ja põhiseaduse kaitsel olukorras, kus vabariigi valitsus ja Kaja Kallas on rikkunud põhiseadust ja selle pärast peab ta sealt aulisest Stenbocki majast ka minema minema. Tõepoolest maskid langevad ja teie häbi ei kata kinni enam ükski mask, te võite omale laduda neid mähkmeid näo ette nii palju kui süda lustib, aga need ei kata kinni teie tulevast häbi. See häbi jääb. Kui maskid langevad, siis need inimesed, kes seisavad tõelise vabaduse kaitsel, need jäävad ja nendele hakatakse alt ülesse vaatama," ütles Järvi lõpetuseks.