SAPTK koroonapiirangute vastane pikett Stenbocki maja ees, 10. veebruaril 2022. Foto: Martin Vaher

10. veebruaril leidis Toompeal Stenbocki maja ees aset kaheksas SAPTK poolt korraldatud pikett valitsuse koroonapoliitika vastu, millest võttis osa umbes paarsada inimest. Kõnedes selgitati, et politsei on korraldanud SAPTKi vastu alatu infooperatsiooni, millel pole tõega mingit pistmist. Samuti anti teada, et siia kogunetakse iga nädal selleks, et põhjustada valitsusele tervistavat valu, kuni põhiseaduslikud õigused on rahvale tagasi antud.

"Tervist, head sõbrad! Tere tulemast uuesti siia Stenbocki maja ette. Aitäh teile, et olete võtnud selle aja. Ei kiru kodus ainult Facebookis, vaid oleme valmis võtma need mõned tunnid ja seisma taas siin Stenbocki maja ees, et öelda valitsusele üheskoos, et need absoluutselt mõistuse vastaseks muutunud ja tegelikult pidevalt mõistusevastased olnud piirangud on viimane aeg lõpetada. Ammu on tegelikult viimane aeg need piirangud lõpetada," juhatas piketi sisse Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhataja Varro Vooglaid.

"Nüüd klaarime mõned asjad algatuseks ära. Ma pean kahetsusega ütlema, et Politsei- ja Piirivalveameti üks kõrgematest juhtidest, Valdo Põder, tegi väga inetu avalduse. See oli mõned päevad tagasi, kus ta ütles, et levivad üleskutsed minna Madis Millingu ärasaatmisele meelt avaldama. Esiteks, alustame sellest, mitte ühtegi sellist üleskutset ei ole mina näinud. Kas teie olete näinud üleskutset? Mitte keegi. Ja politsei käest on ka küsitud, et palun näidake meile üleskutset minna sinna meelt avaldama… ja mitte midagi pole näidata olnud. Seega väide, et levivad sellised üleskutsed on vale," lükkas Vooglaid kuuldused ümber.

"Paraku peavoolumeedia loomulikult tõttas seda tiražeerima. Martin Vaher kirjutas väga hea artikli Objektiivi sellest, näidates, kuidas siis Politsei- ja Piirivalveamet koostöös peavoolumeediaga viisid ellu sellise väga inetu infooperatsiooni. Kas meie seas on ükski inimene, kes kaaluks kasvõi sellist asja, et minna kellegi matustele, ärasaatmisele poliitilist meeleavaldust tegema? Ei ole. Meie seas ei ole selliseid inimesi. Meie seas ei ole inimesi, kes isegi mõtleksid selle peale. Ometi, mida ütles Valdo Põder kirjutades Twitteris – ja meedia muidugi õhinal kajastas seda – kui küsiti, et kes need inimesed siis on, kes selliseid väidetavaid üleskutseid levitavad… öeldi, et käekiri paistab olevat sama seltskonna oma, mis Toompeal meelt avaldab. Häbi! Meie käekirjal ei ole mitte midagi pistmist selliste mõtetegagi, rääkimata sellistest tegudest," ütles Vooglaid.

Markus Järvi: me oleme siin selleks, et põhjustada valitsusele tervistavat valu

"Ahoi, apartheidivalitsus! Me oleme taas siin ja ära ei lähe, enne kui te olete tagasi andnud meie põhiseaduslikud õigused. Me oleme nagu väike nööpnõel teie istmikus. Muidu oleks hea kohvi juua ja rahulikult apartheidipoliitikat kehtestada, aga… kuskil torgib midagi. Me põhjustame teile valu sellega, et me oleme ja nõuame oma põhiseaduslikke õigusi endale ja ülejäänud 40% Eesti ühiskonnast, kellelt teie olete need ebaseaduslikult ja põhiseaduse vastaselt ära röövinud," kõneles Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi.

"Me oleme nagu väike kivikene teie viimase mudeli Nike'i tossus. Muidu oleks jube hea joosta, oi kui hea oleks lipata, aga ei, see valu sensatsioon on siin ja ära ei lähe. Jah, me oleme siin selleks, et põhjustada teile seda tervistavat valu. Kodanikud on siin nõudmaks oma põhiseaduslikke õigusi tagasi," rääkis Järvi.