Seattle'i linnavolikogu liige Kshama Sawant.

Seattle’is hõivatud kvartalitele asutatud “autonoomset tsooni” toetab linnavolikogu liige, sotsialist Kshama Sawant. Agressiivsuse poolest tuntud Sawant sündis Indias Mumbais ja jõudis USAsse alles 2000ndate alguses, asudes esialgu tööle programmeerijana.

Seattle’i Kapitooliumimäe Autonoomne Tsoon (CHAZ) hõlmab endas muuhulgas ka anarhistide vallutatud politseijaoskonda. Sawant on hõivajaid julgustanud, soovitades neil jaoskonda mitte politseile tagasi anda ega politseid CHAZi territooriumile lubada. CHAZ on eksisteerinud alates 8. juunist. kirjutas Daily Mail.

“Meie liikumine peab kindlustamas, et jaoskonda ei antaks tagasi politseile, vaid kogukonnale,” teatas Sawant Twitteris. Nüüd plaanib ta ette valmistada lausa seaduseelnõu, mis muudaks jaoskonna “taastava õigluse sotsiaalkeskuseks”.

“Liikumine pole linnapea kontrollitud politsei jubeda vägivalla ees põnnama löönud. Palju õnne, solidaarsus!” lisas Sawant.

2013. aastal sai Sawantist esimene Seattle’i linnavolikogusse valitud sotsialist. Ametliku biograafia kohaselt oli Sawant “üllatunud ja radikaliseerunud,” kui nägi USAsse jõudes seal väidetavalt valitsevat “ebavõrdsust ja vaesust”. Hiljuti avaldas Sawant toetust ka Bernie Sandersile, kui too veel presidendiks kandideeris.

Sawant abiellus eduka Microsofti tarkvarainseneri Vivek Sawantiga, lahutades abielu 2014. aastal. Tähelepanuväärne on see, et sotsialistist linnavolikogu liige elab ise 800 000 kuni 900 000 dollarit maksvas luksulikus majas. Teadupärast kuulub ka Sandersile mitu luksuslikku kinnistut.

Teisipäeval juhtis Sawant kohaliku linnavalitsuseni ligi 300 protestijat. Sawant avas Daily Mail’i andmetel viimastele linnavalitsuse hoone uksed ja lasi neil nii hoone tundideks üle võtta. Mitmed protestijad olid ka relvastatud ja üldiseks nõudmiseks oli linnapea tagasiastumine.

Toimetas Jaanus Vogelberg