Shayrati sõjalennuväli Homsis, USA rünnaku sihtmärk. Foto: DigitalGlobe

Vahetult pärast Ühendriikide tiibraketirünnakut Süüria õhuväebaasi vastu hoiatas vabariiklasest senaator Rand Paul president Donald Trumpi sõja eest Süürias.

“Mõistes hukka Süürias aset leidnud metsikused, [ei tohi me unustada, et] Ühendriike ei rünnatud. Vastavalt põhiseadusele vajab president sõjalisteks sammudeks kongressi volitusi ning ma kutsun teda kongressi ette kohase debati tarvis,” ütles Paul.

“Meie varasemad sekkumised selles regioonis ei ole kuidagi edendanud meie julgeolekut ning sama [tulutu] saab olema ka [sekkumine] Süürias,” vahendab Breitbart.

Varasemalt oli senaator jõudnud neljapäeval öelda Fox Newsi raadioeetris, et on skeptiline presidendi võimaluste suhtes muuta Süüriat uute rünnakutega.

“Kui ta otsustab Süürias midagi ette võtta, tuleks tal tulla kongressi ette ja paluda sõja kuulutamist. Kui just kongress selle poolt ei hääleta, olen ma ebaseaduslike ja mittepõhiseaduslike sõdade vastu,” ütles Paul.

Ajakirja Diplomaatia peatoimetaja ja välispoliitika eksperdi Erkki Bahovski hinnangul rikub USA tiibraketirünnakuga Süüria valitsusvägedele rahvusvahelist õigust, kuna sõja alustamiseks Süüria vastu ÜRO resolutsiooni ei ole, vahendab Postimees.

“USA vastulöök Süüria keemiarünnakule [oli] kohane ja vajalik,” teatas aga Twitteris Eesti välisminister Sven Mikser.

Kanada ajakirjanik: Lääne peavoolumeedia ei räägi teile Süüria kohta tõtt