Islamiriigi (ISIS) al-Nusra osakonna sõdalased Süürias. Mingil hetkel võib mõnda neist tabada koduigatsus. Foto: Flickr

Soome valitsus vaeb võimalust aidata eelisjärjekorras eluasemetega kodanikke, kes on pöördunud kodumaale tagasi pärast võõrsil veedetud džihadisti-päevi.

Lisaks on siseministeerium kutsunud kohalikke omavalitsusi toetama islamivõitlejaid töökoha leidmisel, kirjutab Ilta-Sanomat.

Vantaa linnavalitsuse esindaja Anna Cantell-Forsbom väljendas veendumust, et "kui taasintegreerumist ühiskonda peetakse üheks parimatest radikaliseerumise-vastastest mehhanismidest, siis on korter ja tööalane väljaõpe ülimalt oluline."

Ettepanekut peetakse vastuoluliseks, sest kojupöörduvad džihadistid võivad panna Soomes toime vägivallategusid ja isegi terroriakte.

Isegi ministeerium on maininud, et probleemi kui sellist ei saa välistada.

Cantell-Forsbom ütles, et kuna naasvad võitlejad on niivõrd ohtlikud, tuleks neile eluase organiseerida võimalikult kähku.

Kuid ta lisas: "Loomulikult tuleks pakkuda ka muud tuge. Korter üksinda ei lahenda midagi. Arvesse tuleks võtta ka teisi eluliselt olulisi aspekte."

Teadaolevalt on Lähis-Idas Islamiriigi ridades sõdimas käinud ligikaudu 80 Soome kodanikku, kuid ajalehe hinnangul võib arv tegelikult olla suurem.

Rootsi laud džihadistile: eluase, õppesõidud, võlad andeks