“Soovõrdne” puhastus muutis Stockholmi lumiseks mülkaks

Naine 9. novembril lumises Stockholmis müttamas. Jonathan Nackstrand, AFP/Scanpix

Stockholmi võimud tunnistavad, et värskelt võrdõiguslik lumepuhastus on linnas läbi kukkunud.

Tõehetk koitis pärast seda, kui Rootsi pealinna liiklus läinud nädalases suures lumesajus kinni kiilus, vahendab Breitbart.

Aftonbladeti andmetel teatasid haiglad luumurdude arvu neljakordsest kasvust.

Mullu talvel läks Stockholm üle “feministlikule” lumerookimise süsteemile, mille efektiivsus on käesolevaga sattunud suure küsimärgi alla.

Kaos on puudutanud sadu tuhandeid inimesi. Enamik bussiliine oli rivist väljas ning tööle-tagasi sõitjad seisid sabades tundide kaupa.

Varasemalt puhastati Stockholmis alati esmalt lumest suuremad teed, aga ka ehitustööde piirkonnad. Alles seejärel lükati lumi ära kõnni- ja jalgrattateedelt.

Kuna reeglina sõidavad autoga rohkem mehed ja naised käivad jala, libastus ja kukkus jäistes oludes protsentuaalselt rohkem naisterahvaid.

See sünnitas kaebusi, et süsteem on seksistlik ehk tegemist oli soolise diskrimineerimisega.

Stockholmi abilinnapea ja roheliste esindaja Daniel Helldén tunnistas, et “võrdõiguslik lumekoristus” on linna alt vedanud ja vabandas kannatanute ees.

Kõige kurvem oli seejuures, et läbi lume ei saanud liikuda kiirabiautod.

Opositsiooniliste mõõdukate esindajast abilinnapea Cecilia Brinck lisas, et võrdõigusliku lumerookimise idee oli “tsipa tobe.”

Elu pidi õrnema soo jaoks jaoks justkui paremaks minema, kuid praktikas oli “kõigil paha,” nentis naine.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!