George Soros suunab suure raha tühistama sündimata lapsi kaitsvaid seadusi katoliiklikes maades. Foto: Shannon Stapleton, Reuters/Scanpix

Miljardär George Soros intensiivistab oma globaalset tegevust abordi propageerimiseks kõikjal maailmas.

Konkreetselt on nüüd sihikul sündimata laste elu kaitseks kehtestatud seadused katoliiklikes maades, mis tuleb tühistada kolme aastaga, näitavad dokumendid, mille on avalikustanud DCLeaks.com.

Sorose Avatud Ühiskonna Fondi sisedokumendid kõnelevad plaani finantseerimisest ning kavatsusest anda avalöök Iirimaal, vahendab LifeSiteNews. Seejärel läheks Iirimaa käiku kui mudel sündimata laste elu kaitsvate seaduste lammutamiseks "teistes tugevalt katoliiklikes maades."

Dokumendist võib lugeda, et võit Iirimaal võib mõjutada "näiteks Poolat ning tõestada veenvalt, et muutus on võimalik isegi ülimalt konservatiivsetes paikades."

Iirimaa on olnud kaitsvaks kindluseks sündimata lastele juba aastakümneid. 1983. aastal võttis Iirimaa vastu oma põhiseaduse kaheksanda paranduse, millega tagatakse "sündimata laste õigus elule ning, austades ühtlasi emade võrdset õigust elule, garanteeritakse seadustega selle õiguse austamine ja kaitsmine (mitteametlik tõlge – toim)."

Osana aktsioonist kaheksanda paranduse tühistamiseks rahastab Sorose fond suurejooneliselt abordi eest seisvate ühenduste tööd Iirimaal, et nood saaksid "teha kollektiivselt kampaania korras tööd tühistamaks Iirimaa (kaheksandat) põhiseaduse parandust."

"Georg Soros on suure kaliibriga abordientusiast, kes on oma heategevusorganisatsioonide kaudu heldelt rahastanud abordi eest võitlevaid rühmitusi," ütles Washingtonis baseeruva Capital Research Centeri asepresident Matthew Vadum, kes juhtis tähelepanu Sorose soovile tekitada Iirimaad alistades doominoefekt. "Selline on tema viis asju ajada," selgitas Vadum.

Nagu rõhutavad Iiri elupooldajad, on Iirimaa abordi eest võitlejatele pinnuks silmas, kuna on tõestanud rasedate naiste eeskujuliku tervishoiu ja turvalisusega, et abort ei ole mingil määral naiste huvides – nagu vastasleer väita armastab.

Samuti on iirlased ärritunud Sorose räige sekkumise ja täieliku põlguse pärast Iiri rahva suhtes.

"Iiri kogemus näitab, et abort pole kunagi vajalik," ütles Iiri The Life Institute'i esindaja Naimh Ui Bhriain, viidates ühtlasi ÜRO andmetele, mille kohaselt on aborte mitte lubav Iirimaa kõige turvalisem maa sünnitamiseks maailmas. "Iirimaa meditsiinieksperdid on oma kogemustele tuginedes tõestanud, et abort ei ole emade elu ja tervise kaitsmiseks vajalik, ükskõik millised probleemid raseduse ajal ka ei ilmneks."

Lekkinud dokumendi valguses finantseerib Sorose fond abordiaktivismi kogu Euroopas, aga ka Mehhikos, Sambias, Nigeerias, Lõuna-Aafrika Vabariigis, Tansaanias ja Ladina-Ameerikas.

Iirimaal toetab abordiliikumist jõuliselt veel Ameerika miljardär Chuck Feeney, aga ka Google, Microsoft, Ford Foundation, Pfizer, JP Morgan ja Goldman Sachs.

Eestis on George Soros tegutsenud aastaid peamiselt läbi Avatud Eesti Fondi (AEF), olles pikka aega selle peamiseks rahastajaks. AEF-i pikaaegse juhi Mall Hellami sõnutsi "ei ole fond kunagi olnud pelgalt rahajagamise koht" ning nad on "olnud osalised paljude taasiseseisvunud Eesti olulisemate verstapostide juures ja mõjutanud protsesse teinekord ehk isegi enese teadmata".