George Soros sekkus Iiri demokraatiasse. Foto: Scanpix

The Daily Calleri andmetel rahastab miljardärist globalist George Soros ebaseaduslikult kampaaniat eesmärgiga tühistada Iiri põhiseaduse 8. parandus, mis sõnaselgelt kaitseb sündimata laste õigust elule.

Nagu teatas sõltumatu rahastusküsimusi vaatlev komisjon Standards in Public Office Commission (SIPO), on nad edastanud pahempoolsete vaadetega organisatsioonile Amnesty International korralduse tagastada enam kui 162 000 Sorose Avatud Ühiskonna Fondilt saadud dollarit, mis on antud eirates seadust, millega on keelatud üle 100 dollari suuruste annetuste tegemine poliitilistel eesmärkidel.

Amnesty on otsustanud korraldust eirata ning The Timesi teatel toetab neid selles ka Avatud Ühiskonna Fond.

Iiri seadus olevat nende suhtes ebaõiglane ning Avatud Ühiskonna Fondi esindaja teatel on organisatsioon "uhke, olles üheks allikaks, mis toetab… kohalikke pingutusi toomaks Iiri abordiseadus vastavusse rahvusvaheliste inimõiguste seadustest tulenevate kohustustega."

Iiri elupooldava liikumise esindajate sõnutsi on "oluline meenutada, et Avatud Ühiskonna Fond teatas [seda] raha Amnesty Internationalile andes, et see oli mõeldud koordineerimaks rühmitusi Iirimaal, milliste eesmärgiks on tühistada 8. parandus ning jätta sündimata lapsed emaüsas kaitseta."

Kõneisik rõhutas, et tegemist on Ühendriikides baseeruva organisatsiooni "räige sekkumisega meie demokraatiasse" ning "nad peavad raha otsekohe tagastama ja mitte ise ohvrit mängima."

Kümned tuhanded iirlased kogunesid mereranda palvetama