Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski.

Äsja avaldatud ERRi tellitud uuringu kohaselt on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus langenud valimiskünnise piirile, Isamaa ja Res Publica Liidu toetus ei küündi aga sellenigi.

Postimehes avaldatud Turu-uuringute AS-i läbiviidud küsitluse tulemused näitavad Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale kõigest 6% toetust, millega nad ületavad valimiskünnise vaid ühe protsendiga. Varasematel kuudel on nende toetus jäänud aga 8–10% juures valimiskünnisest veel võrdlemisi ohutusse kaugusesse.

Hinge vaakuva Isamaa ja Res Publica Liidu toetus langes aprillis aga sootuks alla valimiskünnise, olles kõigest 4%. Eelnevatel kuudel suudeti 5–6% toetusega valimiskünnis veel napilt ületada. Alla valimiskünnise jääb parlamendierakondadest ka Vabaerakond, mille toetus valijate seas on kõigest 3%. Rohelistel on vastav näitaja 2%.

Suurt toetust naudivad küsitluse kohaselt aga Reformierakond 33% toetusprotsendiga, mis on 2% võrra kõrgem kui märtsis ning koguni 6% kõrgem kui veebruaris.

Keskerakonna toetus jääb Reformierakonna omale küll alla, kuid on 26% juures siiski stabiilselt kõrge, olles kõigest 1% madalam kui aasta alguses.

Tugevas konkurentsis püsib võrdlemisi stabiilse 14% toetusega ka EKRE, asetudes selle tulemusega populaarsuselt kolmandale kohale.