Klaus Schwabi sõnul on neljanda tööstusrevolutsiooni tulemuseks inimeste füüsilise, digitaalse ja bioloogilise “mina” üheks saamine. Foto: YouTube'i ekraanitõmmis

Maailma Majandusfoorumi juhi Klaus Schwabi sõnul on Suure lähtestamise ühe põhipunkti – neljanda tööstusrevolutsiooni – tulemuseks inimeste füüsilise, digitaalse ja bioloogilise "mina" üheks saamine.

2019. aasta 13. mail pidas Maailma Majandusfoorumi juht Klaus Schwab mõttekoja Chicago Council on Global Affairs konverentsil ettekande neljandast tööstusrevolutsioonist.

Schwabi sõnul on neljanda tööstusrevolutsiooni – tänase ilmavõrgu ja seonduvate tehnoloogiate – tulemuseks, et meie füüsilised, digitaalsed ja bioloogilised identiteedid sulatatakse kokku.

Neljanda tööstusrevolutsiooni tulemuste ellurakendamine on üks Schwabi kolmest suurest "Suure lähtestamise" eesmärgist.

Maailma Majandusfoorumi (WEF) juht on 2017. aastal üllitanud raamatu "The Fourth Industrial Revolution" (Neljas tööstusrevolutsioon), mille kohta ta rääkis viidatud mõttekoja konverentsil:

"Ma alustasin selle raamatu kirjutamisega neli aastat tagasi ja see ilmus kolm aastat tagasi. Üle maailma on seda raamatut müüdud kaks miljonit eksemplari, neist kaheksasada tuhat müüdi ainult kolmes riigis: Hiinas, Jaapanis ja Lõuna-Koreas," tõdes Schwab.

"Mis võib teile huvi pakkuda, on see, et suurim raamatu ostja, 16 000 koopiat, oli Lõuna-Korea sõjavägi, sest neljas tööstusrevolutsioon avaldab ääretut mõju ka sõjapidamisele."

Käesoleva aasta juulis ilmus Scwabilt järgmine raamat, mis kannab peakirja "Covid-19: Suur Lähtestamine".

Araabia Ühendemiraatide ajakirjanik Mustafa Alrawi osutab raamatu tutvustuses: "Raamatus väidetakse, et ajalugu on meile tõestanud, kuidas pandeemiad toovad kaasa radikaalsed ja kestvad muutused."

Toimetas Karol Kallas